Zamknij
REKLAMA

Co dalej z dostępem do drogi publicznej

11:15, 13.07.2021 | T.S
Skomentuj Fot. archiwum
REKLAMA

Mieszkańcy Doliwca Leśnego nie posiadają dostępu do drogi publicznej. W związku z tym zmuszeni są do korzystania z dróg leśnych. W celu wybudowania drogi potrzebna jest zmiana w planie zagospodarowania terenów leśnych na nieleśne. Procedura wciąż się wydłuża.

Pierwszą interpelację w tej sprawie złożyła pod koniec 2018 roku radna Katarzyna Gomułkiewicz. W kolejnej interpelacji, złożonej w maju tego roku,  stwierdziła, że sytuacja formalna i faktyczna mieszkańców Doliwca pozostaje bez zmian. W odpowiedzi na jej interpelację możemy wyczytać, że opracowywany jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Do zmiany tego planu potrzebna jest zgoda Ministra Klimatu i Środowiska, która powinna być poprzedzona opinią Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Wnioski w tej sprawie zostały złożone w grudniu ubiegłego roku. Dyrekcja Lasów Państwowych już dwukrotnie wzywała do uzupełnienia wniosków. W chwili obecnej przygotowywana jest kolejna odpowiedź w tej sprawie. Być może ty razem będzie ona skuteczna.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%