Zamknij

Kandydaci na wójta łamią prawo?

12:02, 09.06.2021 | T.S
Skomentuj Fot. Czytelnik
REKLAMA

Jeden z naszych Czytelników poinformował nas o łamaniu przepisów prawa, dotyczących kampanii wyborczej. Zgłoszenie dotyczy Komitetu Wyborczego Waldemara Taciaka.

Chodzi o umieszczanie banerów w miejscach, gdzie jest to zabronione. Pierwsze z miejsc, w którym znajduje się nielegalnie powieszony baner to świetlica w Czarnotkach. Drugie zgłoszone miejsce to budka napowietrzająca przy Jeziorze Raczyńskim, niedaleko slipu.

Z informacji, jakie otrzymaliśmy w Urzędzie Gminy Zaniemyśl wynika, że urzędnicy kontaktowali się wczoraj (8 czerwca) z Komitetem Wyborczym Waldemara Taciaka. Poinformowali przedstawicieli komitetu o łamaniu praw wyborczych w związku z umieszczaniem banerów wyborczych na budynkach należących do gminy oraz nakazali usunięcie banerów.

Jak wynika z naszych informacji, banery wiszą do dzisiaj. Przedstawiciele gminy nie będą usuwać banerów z ramienia Gminy Zaniemyśl. Nieoficjalne źródła podają również informację, że prawo wyborcze łamie jeszcze jeden komitet kandydata, który bierze udział w wyborach.

A co Wy o tym sądzicie? Dajcie znać w naszej sondzie poniżej.

[Aktualizacja]

W związku z zaistniałą sytuacją, dotyczącą zgłoszenia Komitetu Waldemara Taciaka, kontaktowaliśmy się ponownie z Urzędem Gminy Zaniemyśl. Otrzymaliśmy informację, że banery wyborcze zostały zdjęte w tym samym dniu, w którym Komitet Wyborczy Waldemara Taciaka został poproszony o ich przeniesienie, tj. 9 czerwca.

Czy ma to wpływ na wynik wyborów?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
Tak 0%
Nie 0%
Nie mam zdania w tym temacie 100%

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

DociekliwyDociekliwy

0 0

"Przedstawiciele gminy nie będą usuwać banerów z ramienia Gminy Zaniemyśl" - wtf? O co chodzi w tym zdaniu? 11:50, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%