Zamknij
REKLAMA

Nowy sprzęt dla pięczkowskich strażaków

12.36, 07.11.2022 MW Aktualizacja: 12.38, 07.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Druhowie z OSP Pieczkowo mogą już korzystać nowego sprzętu. Zakup zrealizowano w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Zakupiony sprzęt w szczególności przyczyni się do zwiększenia możliwości operacyjnych Ochotniczej Straży Pożarnej w Pięczkowie. Prowadzone działania na rzecz ludności będą skuteczniejsze, bezpieczniejsze, przeprowadzone sprawniej i szybciej. Natomiast sprzęt multimedialny wspomoże kadrę szkoleniową w prowadzeniu ćwiczeń dla druhów i najmłodszych adeptów pożarnictwa, czyli Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Od teraz druhowie będą mogli korzystać m.in. z: turbopompy zanurzeniowej do wypompowywania wody np. z zalanych piwnic, którą można używać wszędzie tam, gdzie nie powinien pracować sprzęt spalinowy, ubrań specjalnych do pracy strażaka podczas zdarzeń czy też z drabiny przegubowej do prowadzenia prac na wysokościach.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Do tej pory, łącznie w czterech edycjach programu, nagrodzono 360 projektów, a przyznana pula środków przekroczyła kwotę sześciu milionów złotych. Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

 

(MW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%