Zamknij
REKLAMA

Czy to koniec problemu? Wójt zapowiada inwestycję! Niedługo ogłoszą przetarg

13.40, 29.06.2022 MT
Skomentuj Fot. MD
REKLAMA

Mieszkańcy Sulęcinka znów zgłaszają problemy z wodą i siecią wodociągową. Nie tylko jest ona momentami aż brunatna oraz zanika jej ciśnienie, to w ciągu dnia zdarzają się dłuższe przerwy w jej dostawie. Zwłaszcza teraz, w okresie letnim, stanowi to spore utrudnienie dla mieszkańców.

Problem z wodą pojawił się w Sulęcinku już kilka lat temu i nadal się nasila. Spowodowany jest najpewniej dużym rozwojem wsi w ostatnich latach oraz brakiem modernizacji sieci, która nie jest w stanie zaspokoić obecnego zapotrzebowania na wodę.

W ubiegłym roku mieszkańcy nie doczekali się żadnej inwestycji, która miałaby poprawić sytuacje związaną z wodą. Skontaktowaliśmy się z wójtem gminy Andrzejem Janickim i zapytaliśmy, czy w tym roku mieszkańcy mogą spodziewać się jakiejś inwestycji. Okazuje się, że sytuacja może się poprawić.

- Planujemy rozbudowę hydroforni w Garbach i podłączenie pod nią Sulęcinka, to powinno poprawić sytuację. Nie wiemy jednak czy uda się całkowicie zlikwidować problem, bo jego skala jest dość duża – powiedział wójt w rozmowie z naszą redakcją.

Gmina planuje niedługo ogłosić przetarg na tę inwestycję. Prace mają odbyć się jeszcze w tym roku.

- Projekt opracowaliśmy już wcześniej, ale w tym roku będziemy mieć pieniądze na te prace. W przyszłym roku sytuacja powinna się polepszyć – dodaje Andrzej Janicki.

Wójt apeluje także o rozważne korzystanie z wody, zwłaszcza latem w czasie suszy. Co prawda nie zlikwiduje to całkowicie problemu, jednak może pomóc w jego załagodzeniu.

- Mieszkańcy używają wody do podlewania roślin i napełniania basenów, a to dodatkowo obciąża sieć – mówi wójt.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%