Zamknij
REKLAMA

Prace przy ośrodku zdrowia dobiegają końca

Joanna Duda Joanna Duda 13.56, 11.01.2023 . Aktualizacja: 13.59, 11.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

W kwietniu 2022 roku ogłoszony został przetarg na przebudowę budynku ośrodka zdrowia w celu zwiększenia dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami. Latem zamknięty został parking z powodu prowadzonych prac. Wszystkie instytucje działające do tej pory w ośrodku zmieniły lokalizację tymczasowo.

Zgodnie z przetargiem przebudowa zakończyć się miała do 12 grudnia, jednak w wyniku potrzeby dodatkowych prac, termin został przesunięty na luty tego roku. Prace, które okazały się konieczne do wykonania, wymagały dodatkowego wkładu finansowego w wysokości około 150 tysięcy złotych.

Wójt w rozmowie z nami zapewnił, że nie naruszyło to harmonogramu planowanych inwestycji, a środki na każdą zostały zabezpieczone. Utrudnienia zostały zlikwidowane i mimo trwających prac od przyszłego poniedziałku pacjenci będą na nowo przyjmowani w ośrodku zdrowia. Działalność wznowiła apteka, a część przeznaczona dla siedziby Poczty Polskiej została oddana i jej działalność zależna jest od osobnych, niezwiązanych z remontem, prac i umeblowania pomieszczenia.

Pacjenci nie będą mieć też problemu z wejściem do budynku, ponieważ będą mogli korzystać z gotowych już schodów i wejścia głównego. W tej chwili zamontowana na zewnątrz winda oczekuje na odbiór Urzędu Dozoru Technicznego.

Mimo niedogodności, które wyniknęły, rozpocznie się niedługo kolejna inwestycja. W przyszłym tygodniu podpisana zostanie umowa odnośnie budowy żłobka przy budynku Szkoły Podstawowej w Dominowie wraz z kompleksową termo-modernizacją budynku szkoły.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

obserwatorobserwator

1 0

Mieszkańcy czekali na nowy budynek żłobka, przedszkola , była ku temu okazja , są tereny, grunty gminne !!!! 🙁 15:35, 11.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%