Zamknij
REKLAMA

SUW przeszedł kosztowną modernizację

Joanna Duda Joanna Duda 09.10, 23.01.2023 . Aktualizacja: 09.13, 23.01.2023
Skomentuj Fot. Zakład Gospodarki Komunalnej w Zaniemyślu sp. z oo.
REKLAMA

Zakończyła się modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Zaniemyślu. W ramach modernizacji wykonane zostało pokrycie dachowe wraz z dociepleniem i opierzeniem. Wymienione została stolarka okienna i drzwiowa, a budynek docieplony.

Wyłożono również podłogi i ściany płytkami ceramicznymi. Do tego wykonane zostały prace malarskie oraz tynkarskie. Wymianie uległa instalacja elektryczna, zamontowano fabrycznie nowy agregat prądotwórczy, który zapewni ciągłość dostaw energii elektrycznej, która potrzebna jest do nieprzerwanej dostawy wody. Wybudowano również 3 zbiorniki retencyjne wody uzdatnionej o pojemności 150 metrów sześciennych każdy.

Wykonano nową instalację kanalizacyjną wód technologicznych. W całości wymieniono rurociągi technologiczne wody uzdatnionej i surowej na terenie SUW. W budynku SUW w hali technologicznej wymieniono wszystkie urządzenia służące do uzdatniania wody. Między innymi zamontowano dwa mieszacze wodno-powietrzne, 3 filtry uzdatniania wody pierwszego stopnia, 3 filtry uzdatniania wody drugiego stopnia. Wszystkie rurociągi technologiczne zostały wykonane w technologii stali nierdzewnej. Do dezynfekcji wody zamontowano lampę UV oraz nowy dozownik podchlorynu sodu.

Wymienione zostały obudowy studni głębinowych wraz z pompami głębinowymi i rurami tłocznymi. W całości wymieniono ogrodzenia z bramą wjazdową. Zainstalowano nowoczesny system sterowania SUW, która pracuje w pełni automatycznie. Koszt wykonania inwestycji przez firmę Hydro-Marko to kwota 4 094 670,00 złotych.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%