Zamknij
REKLAMA

Festiwal podróżniczy na Wyspie Edwarda coraz bliżej! Kto wystąpi?

13:29, 17.06.2022 | opr. KS
Fot. Roman FanPolszy/Tomasz Owsiany
REKLAMA

2 tygodnie pozostały do 3. Zaniemyskiego Dnia Podróżnika! Festiwal organizowany przez naszego redakcyjnego kolegę Jędrzeja Józefowicza odbędzie się w dniach 2 i 3 lipca na Wyspie Edwarda. Do Zaniemyśla przyjedzie m.in. znany youtuber!

W trakcie wydarzenia zebrana publiczność usłyszy 11 różnych prelekcji. Na ten moment organizator ogłosił nazwiska 8 osób. Na Wyspie Edwarda wystąpi między innymi średzianin Michał Mikołajczak, który opowie o swoim stażu u papieża Franciszka w Watykanie.

Po nim na scenie pojawi się Emil Witt, który od 9 lat eksploruje amazońską puszczę. Następnie o swojej pieszej pielgrzymce z Miłosławia do Jerozolimy opowiedzą Jolanta i Zbigniew Janczakowie.

 

Zaraz po nich na scenie stanie Grzegorz Podsiadło. Doświadczony podróżnik zabierze widzów w Himalaje!

Przedostatnią sobotnią prelekcją będzie spotkanie z internetowym twórcą, znanym jako Roman FanPolszy. Roman Maximov urodził się w nieuznawanym państwie – Naddniestrze, a rok temu przeprowadził się do Polski.

Sobotnie występy zakończy prelekcja Tomasza Owsianego. Tematem spotkania będzie Gujana Francuska. Tomasz Owsiany jest autorem książek „Madagaskar. Tomek na Czerwonej Wyspie” oraz „Pod ciemną skórą Filipin”. Publikował m.in. w miesięczniku „Poznaj Świat”, „Tygodniku Powszechnym” oraz „Kontynentach”.

Jego ostatni projekt reporterski „Do wnętrza Gujany Francuskiej” otrzymał wyróżnienie na Kolosach (za rok) 2018. Najnowsza książka autora, „Kraj naprawdę i na niby. Reportaże z Gujany Francuskiej” ukazała się w listopadzie 2020 roku.

 

Drugi dzień festiwalu rozpocznie się od prelekcji Piotrka Kiliana – Pirata Dyplomaty. Piotrek opowie publiczności o tym, jak zostać piratem z Karaibów. Będzie też trochę o życiu w najtańszej i najniebezpieczniejszej dzielnicy Mexico City.

Nazwiska pozostałych prelegentów poznamy wkrótce. 

(opr. KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%