Zamknij
REKLAMA

Starcie trzech gmin! Zawody na gminnym stadionie! Która z drużyn zwyciężyła?

18.41, 11.06.2022 .
Skomentuj Starły się ze sobą drużyny z trzech gmin w powiecie! Fot. JM
REKLAMA

Na Stadionie im. Arkadiusza Marciniaka w Zaniemyślu odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Brały w nich udział drużyny z trzech gmin w powiecie, tj. Zaniemyśl, Środa Wielkopolska i Dominowo.

Impreza rozpoczęła się po godzinie 14 przemarszem uczestników ze strażnicy OSP w Zaniemyślu. W przemarszu strażakom towarzyszyła Orkiestra Dęta ze Śremu.

Po dotarciu zameldowano gotowość oddziałów do rozpoczęcia zawodów.

W zawodach początkowo brać udział miało 13 drużyn z powiatu. Ostatecznie uczestniczyło ich 9, tj. OSP Zaniemyśl, OSP Kępa Wielka, OSP Czarnotki, OSP Środa Wielkopolska, OSP Dominowo, OSP Murzynowo Kościelne, OSP Brodowo oraz młodzieżowa drużyna z Zaniemyśla i żeńska ze Środy.

Dla uczestników przygotowano takie konkurencje jak bieg sztafetowy, w którym uczestnicy do pokonania mieli równoważnię, ścianę oraz płotek. W trakcie biegu trzeba było również przekazać prądownicę kolejnej osobie z drużyny. Zawodnik musiał także podłączyć wąż do rozdzielacza, pokonać rów z wodą, pachołki oraz slalom.

Drugim ćwiczeniem było ćwiczenie bojowe. Do zadań należało zbudowanie liny głównej, podając dwie linie gaśnicze.

Drużyny w obu konkurencjach występowali w kolejności: Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Zaniemyśla, drużyna żeńska z OSP Środa Wielkopolska, OSP Murzynowo Kościelne, OSP Dominowo, OSP Środa Wielkopolska, OSP Brodowo, OSP Czarnotki, OSP Kępa Wielka i OSP Zaniemyśl.

Podczas zawodów każda z drużyn była na podium. Działo się tak, dlatego, że drużyny rywalizowały ze sobą w obrębie swojej gminy.

Pierwsze miejsce w Gminie Zaniemyśl zdobyła drużyna z Zaniemyśla, z Gminy Dominowo, druhowie z Murzynowa Kościelnego, i z Gminy Środa OSP Środa Wielkopolska.

Fundatorem nagród była m.in. Gmina Zaniemyśl.

Na zawody przybyli też samorządowcy z gminy Środa Wielkopolska i Dominowo.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%