Zamknij
REKLAMA

Hałda sprzętu do rozdania

06.43, 03.08.2022 .
Skomentuj Fot. Urząd Gminy Nowe Miasto
REKLAMA

W piątek Urząd Gminy w Nowym Mieście rozpoczął proces powiadamiania i umawiania telefonicznego wnioskodawców w celu odbioru sprzętu komputerowego w postaci laptopów przeznaczonych do celów edukacyjnych.

Sprzęt komputerowy zostanie przekazany na podstawie umowy darowizny.

- Umawiamy się z wnioskodawcami telefoniczne na termin obioru komputera. Zapisy dokonujemy z kilkudniowym wyprzedzeniem. W związku ze znaczącą ilością komputerów do wydania, 378 sztuk i dokumentami, które musimy wypełnić oraz podpisać, nie mogliśmy zorganizować jednego spotkania dla wszystkich, w jednym miejscu i czasie. Takie spotkanie trwałoby bardzo długo. Wydawanie jednego komputera wraz z formalnościami trwa około 15 minut. Chcąc ułatwić odbiór sprzętu osobom pracującym, będziemy wydać go również w soboty – poinformował nas zastępca wójta Wiesław Schreiber.

Do odbioru sprzętu niezbędny jest numer PESEL dziecka, które zostaje obdarowane sprzętem. Odbioru może dokonać osoba wnioskująca, legitymując się przy tym dowodem osobistym. - Zakupiony sprzęt, to laptopy średniej klasy biznes, o bardzo przyzwoitych parametrach (ekran 15,6”, Procesor AMD Ryzen 5 5500U, RAM 8 GB, SSD 512 GB , Windows 11 Home 64). Sprzęt ma być wykorzystywany głównie w celach edukacyjnych i będzie przez nas monitorowany w ciągu następnych dwóch lat trwałości projektu – dodał Schreiber, który przez wójta Aleksandra Podemskiego został wyznaczony jako koordynator ds. monitorowania efektów projektu „Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%