Zamknij
REKLAMA

Po dwóch latach przerwy festiwal jednak się odbędzie. Na scenie wystąpią...

07.43, 29.04.2022 .
Skomentuj Fot. Festiwal Gardłoryki
REKLAMA

Dziesięć lat temu grupa przyjaciół zrzeszonych w Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Nowomiejskiej zorganizowała Festiwal Gardłoryki. Po dwuletniej przerwie wydarzenie zostało reaktywowane. Tym razem rock zabrzmi w Chociczy.

W 2012 roku odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Gardłoryki. - Koncepcją imprezy jest muzyka rockowa na żywo, która rozbrzmiewa ze sceny w lasku Guć koło linii brzegowej rzeki Warty. Prezentowane zestawienie muzyczne daje odbiorcom alternatywną rozrywkę kulturalną, a także przyciąga liczną publiczność spoza regionu. Należy podkreślić fakt, że Gardłoryki mają stałych odbiorców od wielu lat, a z roku na rok zjednują sobie kolejnych fanów tego nurtu muzycznego – informował trzy lata temu rockkompas.pl. To było jednak przed pandemią i nikt nie zdawał sobie sprawy, że w późniejszych latach organizowanie tego wydarzenia stanie się niemożliwe.

Szansa pojawiła się w tym roku, kiedy to zaczęto znosić kolejne obostrzenia. Plany reaktywowania Festiwalu pokrzyżowała jednak wichura, która 17 lutego doszczętnie zniszczyła nadwarciański lasek Guć.

- Obecna sytuacja nie wprawia nas w imprezowy nastrój, ale po długich wahaniach, ostatecznie podjęliśmy decyzję, że - mimo wszystkich przeciwności - festiwal powinien zostać zorganizowany. W tym roku, już po raz ósmy, odbędzie się on 25 czerwca w kompleksie pałacowo-parkowym w Chociczy – poinformowali pod koniec marca organizatorzy Gardłoryków.

Tegoroczna edycja będzie jednak różniła się od dotychczasowych. Z pewnością można liczyć na solidne rockowe brzmienie, ponieważ na scenie wystąpi 6 zespołów. Miłośnicy tego nurtu muzycznego wysłuchają koncertów Mirage on Tomorow, Winds Brought Siberia, Ulicznego Opryszka, wrocławskiej kapeli Moyra oraz Dezertera. Organizatorzy nadal trzymają w tajemnicy nazwę ostatniego z wykonawców, czyli gwiazdy sobotniego wieczoru. Różnica, w stosunku do ubiegłych edycji, polega nie tylko na lokalizacji imprezy. W tym roku po raz pierwszy wstęp na wydarzenie jest płatny. Jeszcze przed laty organizatorzy wychwalali władze gminy za udzielanie dużego wsparcia finansowego na organizację wydarzenia. W tym roku wiadomo już, że gmina nie zamierza dofinansowywać Gardłoryków.

- Biorąc pod uwagę dramatycznie okrojony budżet i brak finansowania ze strony Gminy, stanęliśmy przed dylematem czy podjąć się organizacji festiwalu – twierdzą organizatorzy. I

mpreza od początku nie była komercyjna, więc w tym roku uczestnicy ze swojej kieszeni pokryją jedynie koszty organizacji przedsięwzięcia. Za wejściówkę trzeba zapłacić 49 zł. Brama zostanie otwarta 25 czerwca o godzinie 14:00, a pierwszy koncert rozpocznie się dwie godziny później. Osoby poniżej 15. roku życia mogą brać udział w imprezie tylko z pełnoletnim opiekunem. Dzieci poniżej 12. roku życia wchodzą za darmo. Bilety już można kupować za pośrednictwem serwisu biletomat.pl. Dzięki determinacji organizatorów kolejny raz Gardłoryki będą promować gminę Nowe Miasto, choć bez finansowego wsparcia z jej strony.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%