Zamknij
REKLAMA

Koncert smyczkowy w średzkiej Bazylice

17.20, 07.10.2022 . Aktualizacja: 17.23, 07.10.2022
Skomentuj Środa XXI oraz Niepubliczna Szkoła Muzyczna I-go stopnia w Środzie zapraszają na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 20 października w Bazylice Mniejszej o godzinie 19:30 Fot. DAFO Quartet/Kwartet Smyczkowy DAFO
REKLAMA

Spółka Środa XXI oraz Niepubliczna Szkoła Muzyczna I-go stopnia w Środzie zapraszają na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 20 października w Bazylice Mniejszej o godzinie 19:30.

Przed średzką publicznością wystąpi krakowski kwartet smyczkowy DAFO (tworzą go Justyna Duda, Danuta Augustyn, Aneta Dumanowska i Anna Armatys) oraz kontrabasista Łukasz Mazanek. Są to znakomici muzycy mający w dorobku wiele płyt z muzyką takich mistrzów jak Krzysztof Penederecki, Karol Szymanowski, Henryk Mikołaj Górecki czy Paweł Mykietyn.

Trzy spośród nich zdobyły najbardziej prestiżową polską nagrodę fonograficzną FRYDERYK. Muzycy do tej pory występowali między innymi w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Szwecji czy Stanach Zjednoczonych. Współpracowali również z wybitnymi muzykami z kraju i ze świata.

Koncert w Środzie będzie premierą płyty „Meditatio”, do której muzykę skomponował średzianin Bartłomiej Marusik. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż jest to muzyka religijna, bardzo intymna i refleksyjna i dlatego trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do jej odbioru niż wnętrze średzkiej Bazyliki.

Wstęp jest bezpłatny. Podczas koncertu będzie można wspomóc Wojtusia Bogaczyńskiego walczącego z nowotworem mózgu. Po koncercie będzie można również nabyć płytę, zdobyć autografy czy zrobić pamiątkowe zdjęcie z artystami.

- Tak wspaniałe wydarzenie kulturalne nie mogłoby się odbyć bez pomocy wielu osób i instytucji - informują organizatorzy i dziękują - księdzu kanonikowi Januszowi Śmiglowi za udostępnienie murów Bazyliki oraz Hotelowi Almarco, który jest sponsorem koncertu.

Spółka Środa XXI oraz Niepubliczna Szkoła Muzyczna I-go stopnia w Środzie zapraszają na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 20 października w Bazylice Mniejszej o godzinie 19:30

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%