Zamknij
REKLAMA

Rok kulturalny dobiega końca. Jak ocenia go Ewa Kusik?

Maciej Taciak Maciej Taciak 14.46, 30.06.2022 MT Aktualizacja: 14.56, 30.06.2022
Skomentuj Fot. archiwum prywatne
REKLAMA

Dobiega końca rok kulturalny 2021/2022, który dla średzkiej kultury był czasem niezwykle intensywnym. Poza obostrzeniami, z jakimi przez sporą część roku musieli zmagać się organizatorzy trudność stanowiły także skutki pandemii, które są zauważalne do dziś.

- Trudny czas był z nami jeszcze do połowy roku kulturalnego 2021/2022. Cały świat od 2020 roku borykał się z czasem pandemii i jej potężnymi skutkami. Moim zadaniem było pokierować kulturę na takie tory, aby społeczność w jak najmniejszym stopniu odczuła jej brak lub ubytek. Czyniliśmy wszelkie starania, aby wszystkie nasze wydarzenia na stałe wpisane w kalendarz kulturalny Ośrodka Kultury odbywały się w swoim ustalonym czasie – powiedziała w rozmowie z naszą redakcją dyrektor Ośrodka Kultury Ewa Kusik.

Ośrodkowi Kultury udało się zrealizować większość swoich planów. Odbyło się wiele koncertów, spotkań i innych wydarzeń, w których udział wzięło wielu mieszkańców.

- Wiele wydarzeń pokazało, jak bardzo ludzie są spragnieni kultury. Dodam (i powtarzać to będę), że to bardzo ważna, a może i najważniejsza sfera życia ludzi – mówi Ewa Kusik.

W tym roku funkcjonowanie Ośrodka Kultury było skierowane przede wszystkim na działania lokalne. Wśród tegorocznej oferty OK znalazło się także wiele nowości, które średzianom przypadły do gustu.

- Przypomnę świetny pomysł z FOTO Miasteczkiem Św. Mikołaja lub rajd samochodowy, coraz liczniejsze spotkania Akademii Kobiecości, festiwal Orkiestr Dętych na 25 lecie naszej Orkiestry Dętej, myślę, że są to wydarzenia, które na długo z Państwem pozostaną. Nie zapominaliśmy o koncertach, znakomity Paweł Domagała, genialne Czerwone Gitary, kabarety, prelekcje, wystawy, turnieje taneczne, spotkania z teatrem, Jasełka – wylicza dyrektor OK.

Dyrektor ocenia ten rok kulturalny bardzo dobrze. Teraz nadszedł czas na obmyślenie planu działania na kolejny rok kulturalny.

- Zrealizowaliśmy wszystkie plany, stworzyliśmy nowe wydarzenia, mamy własny chór, festiwal piosenki. Myślę, że przy tak niewielkiej kadrze sprostaliśmy misji jaką jest kultura. Dziś powstają plany na kolejny rok kulturalny. Do zobaczenia w OK – mówi na koniec Ewa Kusik.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%