Zamknij
REKLAMA

Pałac otwarty dla zwiedzających

11.48, 09.07.2021 M.D
Skomentuj
REKLAMA

Na sezon letni otwierają się podwoje Pałacu Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze. Teraz każdy ma możliwość nie tylko delektować się pięknem parku i wyglądem pałacu z zewnątrz, ale także pojawiła się okazja do zwiedzenia wnętrz.

W sezonie letnim, w czwartki i piątki, w godzinach od 12:00 do 18:00 oraz w soboty od 10:00 do 16:00 można zwiedzać wnętrza Pałacu Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze.

Koszt zakupu biletu to jedyne 5 zł. Na miejscu można płacić kartą. Dzieci do 6. roku życia zwiedzają bezpłatnie. W soboty pałac można zwiedzać z przewodnikiem (opłata 30 zł). W pozostałe dni na zwiedzanie z przewodnikiem trzeba się umówić mailowo: [email protected] (najpóźniej na tydzień przed planowaną wizytą).

Pałac w stylu neoklasycystycznym wybudowany został w 1910 roku. Wcześniej znajdował się w tym miejscu inny pałac, którego właścicielem był gen. Jan Henryk Dąbrowski. Pałac ten, ze względu na zły stan techniczny, został rozebrany. Obecny budynek, powstał już po śmierci generała, z woli jego potomków.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%