Zamknij
REKLAMA

Tenisowa Talentiada (Kinder Joy of moving) - dziewięcioletnia Nadia Łuczak ze Środy w finale dziecięcego tenisa

Jerzy Kałwak Jerzy Kałwak 10.21, 23.09.2022 . Aktualizacja: 10.55, 23.09.2022
Skomentuj W drużynie Błyskawice AZS Poznań występuje dziewięcioletnia średzianka Nadia ŁuczakW drużynie Błyskawice AZS Poznań występuje średzianka Nadia Łuczak
REKLAMA

Tenisowa Talentiada (Kinder Joy of moving) to największy w skali Polski projekt upowszechniania gry w tenisa ziemnego. W drużynie Błyskawice AZS Poznań występuje dziewięcioletnia średzianka Nadia Łuczak. Jej drużyna pewnie awansowała do ścisłego finału ogólnopolskiej Talentiady.

Tenisowa Talentiada (Kinder Joy of moving) to największy w skali Polski projekt upowszechniania gry w tenisa ziemnego, prowadzony Polski Związek Tenisowy. Celem projektu jest promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, ale i nauka uniwersalnych wartości sportu przez wspólną zabawę. Do udziału w ogólnopolskich rozgrywkach zapraszane są drużyny mieszane, złożone z dzieci w wieku do 10 lat.

Nadia Łuczak ze Środy w finale dziecięcego tenisa

W tym roku Tenisowa Talentiada odbywała się po raz dwudziesty. Wielki Finał odbywał się na kortach AZS w Poznaniu, w miejscu, gdzie wszystko się zaczęło.

W skali ogólnopolskiej udział brało 149 drużyn. Do rozgrywek na kortach AZS zakwalifikowało się blisko 100 zawodniczek i zawodników z 16 najlepszych drużyn. Przez trzy weekendy przeprowadzono eliminacje, półfinały i finał. Dzieci przez pięć dni bawiły się i rywalizowały nie tylko na korcie. Oprócz gier tenisowych zorganizowano także konkurencje paratenisowe, gry zespołowe unihokeja, piłki ręcznej i nożnej oraz konkurencje sprawnościowe.

W polskim tenisie ziemnym talenty szlifuje się wśród najmłodszych

W drużynie Błyskawice AZS Poznań występuje dziewięcioletnia średzianka Nadia Łuczak. Jej drużyna pewnie awansowała do ścisłego finału ogólnopolskiej Talentiady, zajmując ostatecznie 7 miejsce. Zespół wystepował w składzie: Nadia Łuczak, Ksenia Andriushchenko, Agata Parzy, Tytus Markowski, Franek Pilarski, Szymon Synoradzki. 

Do udziału w ogólnopolskich rozgrywkach zapraszane są drużyny mieszane, złożone z dzieci w wieku do 10 lat.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%