Zamknij
REKLAMA

Upalny II Bieg Dąbrowskiego. Ponad stu uczestników dotarło na metę!

14:14, 01.07.2022 | LEWI
Skomentuj Najszybsi biegacze przed Pałacem Jana Henryka Dąbrowskiego w Winnej Górze Fot. Czesław Kościelski (Polonia)
REKLAMA

W minioną niedzielę w iście afrykańskim upale odbył się II Bieg im. Generała Jana Henryka Dąbrowskiego w Winnej Górze. Imprezę zorganizował Powiat Średzki wraz z Gminą Środa i sekcją biegowo - triathlonową Polonii.

W samo południe dzieci pobiegły na trzech dystansach po terenie przypałacowym. Na mecie pamiątkowymi medalami czterdziestu czterech najmłodszych uczestników dekorował burmistrz Piotr Mieloch i sołtys Czarnego Piątkowa pani Anna Kicińska. Godzinę później na dziesięciokilometrową trasę ruszyli dorośli biegacze. Ale zanim to się stało, przed startem wszyscy zgromadzeni odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Mimo bardzo trudnych warunków pogodowych, żaru lejącego się z nieba wszyscy biegacze ukończyli rywalizację.

Na mecie zameldowało się 108 uczestników. Wygrał Roman Kłosowski (BrukarzwBiegu) z Białężyc, przed Krzysztofem Fibnerem i Leszkiem Wierzbickim z Polonii. Wśród pań triumfowała Agnieszka Witczak z Łękna. Druga była Bożena Kuzak z Poznania, a trzecia Joanna Szypulińska z Lubonia. Na podium pierwszą czwórkę pań i panów dekorował burmistrz P. Mieloch, starosta Ernest Iwańczuk, który wraz z małżonką również wziął udział w biegu oraz członek Zarządu Powiatu Michał Matelski. Wyróżniono także najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu. Byli to odpowiednio: Maja Skórzyńska z Lewkowa oraz Henryk Czerniak (KB Kosynier Września).

Na wszystkich biegaczy na mecie czekały: profesjonalny pomiar czasu, pamiątkowe medale, dla zwycięzców pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe, woda, banany oraz pyszna zupa. Wszystko to ufundował Powiat Średzki oraz KS Polonia Środa. Dla uczestników przygotowano kilka atrakcji. Była możliwość zwiedzenia pałacu i kościoła, w którym spoczywa Wódz Legionów.

Dla dzieci przygotowano dmuchańce, przejazd kolejką parkową, zajęcia z sensoplastyki, malowanie twarzy, przejażdżki konne. Starsi mogli zmierzyć poziom cukru we krwi na stoisku średzkich diabetyków, a także spróbować smakołyków u Gospodyń Wiejskich. W zabezpieczeniu i przygotowaniu trasy ogromną pomoc okazali Druhowie z OSP Mączniki, Brodowo i Koszuty oraz uczniowie klasy policyjnej i wojskowej.

To oni przygotowali dla biegaczy punkty z napojami i kurtyny wodne. Pomogła także średzka Policja i Straż Miejska. Biuro zawodów sprawnie obsłużyli pracownicy starostwa oraz zaprzyjaźnieni wolontariusze. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację tej sportowo-patriotycznej imprezy.

(LEWI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%