Zamknij
REKLAMA

Karate: Zawodnicy Mikasy podsumowali sezon. Ile przejechali kilometrów na zawody?

11:26, 01.07.2022 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj Czwartkowe uroczyste podsumowanie sezonu Fot. JJ
REKLAMA

Jak co roku uroczystym podsumowaniem zakończyli sezon karatecy oraz sympatycy Średzkiego Klubu Karate Shotokan MIKASA. Miejscem czwartkowego spotkania była restauracja Turystyczna.

Na spotkaniu zjawiło się blisko sto osób: zawodnicy, rodzice, dziadkowie. Swoją obecnością uświetnili je: wicestarosta Małgorzata Wiśniewska – Zabłocka, właściciel baru King Alaturka – Sahin Kaplan oraz przedstawiciele średzkiej prasy: Hanna Sowa i Jędrzej Józefowicz.

Na wstępie prezes Dariusz Węcławiak na tle wyświetlanych zdjęć ilustrujących ten bogaty sezon opowiedział zgromadzonym o jego przebiegu: treningach, stażach, obozach, turniejach, egzaminach i liczbach. Klub kończy w ponad 50-osobowym składzie, a przez cały miniony sezon przewinęło się równo 80 ćwiczących.

Dwukrotnie w lutym i czerwcu karatecy MIKASY przystępowali do egzaminów na stopnie kyu. 26 razy startowali w turniejach i było to 305 osobo – startów. W drodze na starty przejechali 30 869 kilometrów. Trzykrotnie reprezentacja MIKASY triumfowała w klasyfikacjach generalnych turniejów: Dragon Cup w Środzie, Sudetes Open w Karpaczu i WOLK w Czerniejewie.

Za godne reprezentowanie naszej małej ojczyzny podziękowała klubowiczom wicestarosta, która podobnie jak inni obecni przyjaciele klubu otrzymała drobne podziękowania. Sensei Maciej Sowa wręczył 26 osobom zdającym dzień wcześniej egzamin certyfikaty zdobytych stopni. 20 osób z największą liczbą przepracowanych w sezonie treningów wyróżniono statuetkami ufundowanymi przez firmę Dymek Damian Węcławiak, które wręczyła szefowa wyszkolenia Daria Węcławiak. Zaś właściciel Baru Alaturka – Sahin Kaplan – obdarował talonami 15 osób, które zdobyły najwięcej medali.

Na koniec odbyło się zebranie z rodzicami, na którym przedstawiono plany klubu na wakacje i jesień. Latem MIKASA jak zwykle trenować będzie w Słupi Wielkiej, a od września ruszą zajęcia w pięciu grupach szkoleniowych, w tym trzech dla początkujących: dorosłych, dzieci oraz przedszkolaków.

(Artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%