Zamknij

Szkolna Liga Powiatu Średzkiego: Szachiści podjęli wyzwanie! Kto zwyciężył?

12:49, 15.06.2022 OPR. JJ Aktualizacja: 12:57, 15.06.2022

W dniach 13-14 czerwca odbyła się Szkolna Liga Powiatu Średzkiego. W poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie gościli szachiści ze szkół podstawowych z powiatu średzkiego. W Lidze Szkół Podstawowych w kategorii klas I-III wzięło udział 9 zawodników, natomiast w kategorii klas IV-VIII wystartowało 10 szachistów. Rywalizacja była zacięta, zawodnicy walczyli dzielnie. Rozegrano po 5 partii.

Zwycięzcą turnieju w kategorii klas I-III został Józef Gawlak wygrywając wszystkie partie (5 pkt). Za nim uplasował się Maciej Paul (4 pkt), trzeci był Marcin Buczak (3 pkt). Wśród dziewczynek wygrała Olga Piwońska, wyprzedzając Martynę Piątek. Mistrzem powiatu w kategorii klas IV-VIII został Jan Skrzypiński (4.5 pkt). Drugie miejsce zajął Mateusz Pachura (4 pkt), natomiast trzecie Oliwia Mazur (3.5 pkt).

Nowi mistrzowie powiatu są uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Środzie. Zwycięzców uhonorowano pucharami i nagrodami. Każdy z zawodników otrzymał upominek. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Środzie.

Natomiast we wtorek w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich wystartowało 12 szachistów ze szkół ponadpodstawowych z powiatu średzkiego. Mistrzem powiatu został Jakub Grynia, wyprzedzając Szymona Rutkiewicza i Oskara Olsztyńskiego. Wśród dziewczyn najlepszą okazała się Nicole Węcławiak przed Vanessą Węcławiak i Wiktorią Szymkowiak.

Zwycięzców uhonorowali pucharami i nagrodami ufundowanymi przez Powiat Średzki wicestarosta Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka, członek zarządu powiatu Bogusław Biernat oraz dyrektor liceum Katarzyna Światowy i wicedyrektor Ewa Sadyś. Każdy z zawodników otrzymał również upominek od przedstawicieli powiatu. Zawody przeprowadził Michał Szymenderski.