Triathlon Sieraków z mocnym średzkim akcentem. Jak poszło zawodnikom Polonii?

17:59, 30.05.2022 LEWI Aktualizacja: 18:06, 30.05.2022
Średzka ekipa w Sierakowie Fot. LEWI Średzka ekipa w Sierakowie Fot. LEWI

W ostatni majowy weekend odbył się jubileuszowy 10. Triathlon Sieraków. W imprezie wybrzmiał mocny średzki akcent.

W sobotę mimo fatalnej pogody, deszczu i silnego wiatru na trasie 1/2 IM wspaniale zaprezentowali się czołowi średzcy triathloniści. Po zaciętej rywalizacji na mecie meldowali się kolejno: Łukasz Biskup 4:49:57, 46/5 w kat., Piotr Rozwora 4:51:41, 48/6, Błażej Kaczor 4:58:08, 61/8, Krzysztof Fibner 5:00:19, 64/12, Jacek Hańczyk 5:19:1, 93/1 oraz Tomasz Puzicki 5:38:10, 136/29.

Maciej Trojnara zaliczył pływanie i etap kolarski. Sztafeta Polonii w składzie: Krystian Leżała (pływanie), Przemysław Pankowski (rower) oraz Leszek Wierzbicki (bieg) na tym dystansie wywalczyła 3. miejsce open z czasem: 5:12:46. Były to także wewnętrzne Mistrzostwa Klubu Polonia Środa. Czempionem został Ł. Biskup, przed P. Rozworą i B. Kaczorem. Zawody ukończyło 260 osób, a wygrał Miłosz Sowiński z nowym rekordem trasy 3:55:03.

W drugim dniu zawodów na bardzo popularnej ćwiartce swoich sił próbowali pozostali poloniści: skarbnik gminny Adrian Nowak (2:45:04), Krystian Leżała (2:49:46), Damian Jerzyński (z powodu kontuzji zaliczył pływanie, rower i połowę trasy biegowej).

Do mety dotarło 573 zawodników, a zwycięzcą okazał się Kacper Stępniak z wynikiem 1:54:43. Na trasie 1/8 IM debiutował także średzianin Jakub Ratajski z wynikiem 1:27:04, 80/7. Polonistom gorący doping zapewnili obecni na miejscu wierni kibice.