Zamknij
REKLAMA

Jeździectwo: Nel Skotarczak z tytułem mistrzowskim. Ważne zawody młodej zawodniczki

23:53, 26.04.2022 | OPR. JJ
Skomentuj Nel Skotarczak ma za sobą ważne zawody Fot. archiwum prywatne
REKLAMA

W drugi weekend kwietnia w hali Hipodromu Sopot odbył się Halowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży, w którym brała udział trzynastoletnia Nel Skotarczak, mieszkanka powiatu średzkiego. Zawodniczka Podkowy Guszczyn startowała w konkursie na Małych Koniach grupy E, na swojej siedemnastoletniej klaczy Karika.

Przez trzy dni Nel i Karika pokonywały parkury o wysokości przeszkód 120 centymetrów. Jak dowiedzieliśmy się, pokonywały je z bardzo dobrym rezultatem.Warto dodać, że kwalifikacje do tej kategorii uzyskała dwójka dzieci w Polsce. Tylko Nel i Kotusia (tak młoda zawodniczka lubi nazywać swoją klacz), ukończyły przez trzy dni parkury. Tym sposobem ta para uzyskała tytuł mistrzowski w swojej kategorii.

Wcześniej, pod koniec marca Nel uczestniczyła w Halowych Mistrzostwach Polski Dzieci na dużych koniach w Lesznie. Tym razem na swoim piętnastoletnim koniu Cashe ME. W tej randze mistrzostw Nel brała udział pierwszy raz. Po trzech dniach pokonywania parkurów o wysokości 125 centymetrów Nel i Cashe Me sklasyfikowali się na 9. miejscu, co jest ogromnym sukcesem, patrząc na wysoki poziom zawodów i sporą frekwencję. Trenerami utalentowanej Nel są: Klaudia Kostrzewska, Jacek Bucki i Łukasz Litke.

(OPR. JJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%