Zamknij
REKLAMA

Były piłkarz Polonii Środa walczy o życie!

06:50, 01.12.2021 | J.J
Wojciech Onsorge walczy o zdrowie i życie Fot. siepomaga.pl
REKLAMA

Wojciech Onsorge w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 reprezentował barwy Polonii Środa, po jej zakończeniu przeniósł się do rezerw Lecha Poznań. Dziś jednak walczy nie na boisku, a w szpitalnej sali! U 27-letniego piłkarza zdiagnozowano nowotwór złośliwy płata ciemieniowego! Potrzebna jest pomoc finansowa.

- Lekki niedowład dwóch palców lewej ręki, prawie niezauważalny. Przez myśl nie przeszło mi wtedy, że to początek dramatu, początek mojego nowego życia... Niestety te objawy wystąpiły po nieszczęśliwym pobraniu krwi, które spowodowało olbrzymi krwiak na moim lewym przedramieniu. Myślałem, że właśnie przez to moja ręka słabnie. Krwiak zaczął schodzić, a niedowład postępował – pisze Wojtek na stronie siepomaga.pl.

W dalszej części opisu zbiórki wyjaśnia, że miesiąc później znów zgłosił się do szpitala.

- 16 lipca wykonano rezonans magnetyczny głowy. Wtedy wszystko stało się jasne! W moim mózgu była zmiana o wielkości 3 centymetrów! Lekarze podejrzewali, że jest to w pierwszej kolejności proces demielinizacyjny lub stwardnienie rozsiane. Dostałem zalecenie wykonania kolejnego rezonansu magnetycznego głowy za 3 miesiące, żeby zobaczyć, jak zmiana się rozwija. W międzyczasie niedowład postępował... Badania wykazały, że zmiana się powiększyła. Nie było już czasu do stracenia! Guz jest nieoperacyjny – wyjaśnia były piłkarz Polonii.

Jak podkreśla, na czekanie stracił sporo czasu i w tym momencie nie ma już wielu opcji leczenia. Musi on walczyć! 27-latek błaga o pomoc i szansę na życie!

Zbiórkę udostępniły na Facebooku i Instagramie kluby, m.in.: Lech Poznań i Polonia Środa, a także piłkarze: Tymoteusz Puchacz, Bartosz Salamon, Kamil Jóźwiak, Jakub Moder czy Krzysztof Piątek.

LINK DO ZBIÓRKI ZNAJDZIESZ TUTAJ.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%