Zamknij
REKLAMA

Jacht „wpłynął” do średzkiej szkoły

14:46, 01.10.2021 | J.J
Barbara Putz balastująca na Optimiście Fot. Akademia Żeglarstwa
REKLAMA

W sobotę odbyły się warsztaty z żeglarstwa sportowego „Optimist – najmniejszy jacht sportowy na świecie”. Zajęcia sportowe w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi przygotowała średzka Akademia Żeglarstwa.

W zajęciach uczestniczyły dzieci w różnym wieku. Wśród adeptów warsztatów znaleźli się doświadczeni zawodnicy Akademii oraz dzieci, które dołączyły do załogi podczas trwającego naboru.

Najmłodszą uczestniczką była 6-letnia Matylda Muszyńska. Dzieci poznały szczegółowo budowę jachtu klasy sportowej oraz razem z trenerem „otaklowały”, czyli przygotowały go tak, jakby miał zostać zaraz zwodowany do rejsu.

Przećwiczono przygotowywanie „Optysia”, obsługę steru, miecza, szotów. Każdy mógł także wypróbować swoich sił podczas balastowania na sucho. Warsztaty połączono z treningiem z motoryki ukierunkowanej pod dyscyplinę. Uczestnicy mocno się zaangażowali w ćwiczenia, a to przełożyło się na wysoki poziom merytoryczny i fizyczny przeprowadzonych warsztatów.

- Od 9 lat jeżdżę do szkół i prezentuję naszą dyscyplinę sportu tak, aby zaciekawić, zainteresować jak największą liczbę dzieci i młodzieży. Jacht klasy Optimist jest nie tylko idealny dla dzieci do żeglowania. Ze względu na swoje rozmiary i budowę możliwy jest jego transport i prezentacja w dowolnym miejscu. To czyni tą małą żaglówkę o światowej renomie bardzo dobrym materiałem edukacyjnym. To jedna z moich metod promocji sportu w Powiecie Średzkim – mówi Patryk Różański z Akademii Żeglarstwa. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%