Zamknij
REKLAMA

Za Kingą najcięższy wyścig kolarski

13:53, 28.09.2021 | J.J
Skomentuj Kinga Tyszkiewicz na podium (pierwsza z lewej) Fot. MKS Środa
REKLAMA

Zawodniczka klubu MKS Środa Kinga Tyszkiewicz rywalizowała w górskich szosowych Mistrzostwach Polski. Wyścig kolarski odbył się na trasie z podjazdami o 19 stopniowym nachyleniu, pełnej serpentyn i zjazdów. Kolarki osiągały prędkość ponad 80 km/h. 

Klub z całą pewnością przyznaje, że był to najcięższy wyścig sezonu w kolarstwie szosowym.

- Przygotowanie do takiego startu wymagało półtora miesiąca specjalistycznych treningów. Ponad 40 klubów sportowych wystawiło swoich zawodników do walki o koszulkę Mistrza Polski. Zawodniczki miały do pokonania 50. kilometrową trasę. Od rana padało i zawodniczki w strugach deszczu stanęły na starcie – informuje naszą redakcję średzki klub. 

Przez pierwsze 15 kilometrów peleton jechał równo. Sytuacja zmieniła się po pierwszym podjeździe, który zrobił selekcję wśród zawodników. 

- Na kolejnym podjeździe nasza zawodniczka uzyskała dużą przewagę, którą zwiększyła na końcu pierwszej rundy do trzech minut, lecz na stromym zjeździe przy 60 km/h wpadła w poślizg, przewróciła się. Ręka i noga krwawiły. Kinga podniosła się. Po 10 kilometrach dogoniła peleton i znów uciekła na kolejnym podjeździe przeciwniczkom. Z dwójką zawodniczek prowadziła do samej mety – wyjaśnia MKS Środa.

Ostatecznie Kinga przegrała z Karoliną Chojnacką z klubu LKKS Górnik Wałbrzych walkę o 1. miejsce. Średzka zawodniczka musiała zadowolić się srebrem. Jak dodaje klub, dla Kingi Tyszkiewicz to już szósty medal rangi Mistrzostw Polski w tym roku. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%