Zamknij

Dział skautingu podsumował działania

12:59, 23.07.2021 | J.J
Skomentuj Kamil Drzewiecki, szef działu skautingu Polonii Fot. archiwum prywatne
REKLAMA

W jaki sposób funkcjonowali w rundzie wiosennej? Czy zwiększyli swój skład? Ilu zawodników wzięło udział w meczu testowym? Dział skautingu Polonii Środa przygotował podsumowanie. 

- Prace w dziale zaczęliśmy od ogłoszenia o wolontariacie w naszym klubie. Zgłosiło się wiele osób, jednak sporo było biernych, dlatego im podziękowaliśmy. Zostało 8 osób, te które chcą się rozwijać w tym kierunku i pomagać nam w tworzeniu silnej siatki skautingowej. Przygotowaliśmy własne bazy danych każdego klubu od 3. ligi aż do A-klasy, głównie z Wielkopolski – mówi Kamil Drzewiecki, szef działu. 

Skauci rozpoczęli działania w terenie. Średnio co weekend oglądali 7 spotkań na żywo. Łącznie przeprowadzono ponad 100 obserwacji – do tego dochodzą również obserwacje na podstawie video.  

- Mieliśmy również ogłoszenie skierowane dla zawodników, którzy chcieliby zagrać w Środzie. Dostaliśmy aż 128 CV z różnych części Polski – wyjaśnia Drzewiecki. 

Podsumowaniem 5-miesięcznej pracy działu skautingu był test-mecz, który odbył się 27 czerwca na Średzkim Stadionie. Udział w nim wzięło 32 zawodników, którzy zostali zaproszeni przez dział głównie z Wielkopolski. Efektem tego były właśnie transfery Jędrzeja Drame, Jakuba Giełdy i Klaudiusza Milachowskiego. 

- Myślami jednak jesteśmy już przy przygotowaniach do nowego sezonu, czeka nas jeszcze więcej pracy, cały czas jesteśmy otwarci na nowych ludzi, którzy będą chcieli z nami pracować – mówi szef działu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%