Zamknij
REKLAMA

Udało im się skontaktować. Zmiany w rejonie PKP! Kiedy rozpoczną się prace?

10:37, 20.05.2022 | J.J
Skomentuj Betonowe płyty w rejonie PKP znikną! Fot. JJ
REKLAMA

Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień powiedział naszej redakcji o inwestycji, jaką planuje gmina Środa w rejonie dworca PKP w mieście. Jej realizacja ma poprawić komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Do niedawna jednak występował problem, ponieważ Wydział Inwestycji i Zamówień nie miał kontaktu z właścicielem terenu. Nieporozumienie udało się zażegnać.

Urząd Miejski we współpracy z firmą Pfeifer & Langen Polska przeprowadzi inwestycję. Gmina na odcinku około 190 metrów wykona nową nawierzchnię chodnika prowadzącego na PKP. Stare płyty zostaną zdjęte, a w ich miejscu pojawi się kostka betonowa wraz z krawężnikami.

Naczelnik Orłowski w lutym wystosował do cukrowni zgodę na budowę chodnika. Do połowy maja Urząd Miejski nie otrzymał odpowiedzi. Michał Orłowski mówił naszej redakcji, że pisał do cukrowni i wielokrotnie kontaktował się telefonicznie. Bez odzewu.

Nie mając zgody od właściciela terenu, czyli cukrowni, prace związane z budową chodnika nie mogły się rozpocząć. Naczelnik obawiał się, że przez zbyt długie oczekiwanie wzrosną koszty prac. Nasza redakcja skontaktowała się z cukrownią.

W odpowiedzi na nasze zapytanie czytamy:

„Ze strony Pfeifer & Langen Polska nie ma żadnych przeciwwskazań, by chodnik przebiegający przez działkę należącą do cukrowni był naprawiony przez Władze Miasta Środa Wlkp. A nawet więcej – mamy kilka propozycji by ta inwestycja była bardziej przyjazna dla mieszkańców. Między innymi dodatkowo doświetlimy ten chodnik (technologia LED) oraz zainstalujemy barierkę zabezpieczającą przed przejazdem lokomotywy zakładowej.”

- brzmi pełna odpowiedź firmy.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, cukrownia także próbowała się skontaktować wcześniej z Urzędem Miejskim, ale z kolei ze strony Urzędu nie było odzewu. Ostatecznie, dzięki podjęciu tematu przez naszą redakcję obu stronom udało się w poniedziałek 16 maja skontaktować.

- Dziś rano do mnie zadzwonili. Jest ich zgoda! Od dzisiaj mamy zgodę, więc mogę ruszyć. Zgłosiłem się już do wykonawcy. Oferta trochę mi wzrosła, nie dużo, bo o 5 złotych na metrze. Wcześniejsza oferta wyniosła 58 tysięcy złotych. Chciałbym, by inwestycja zakończyła się do końca sierpnia. Tak, by we wrześniu ludzie dojeżdżający pociągiem mogli już iść po nowej nawierzchni. Gmina na swój koszt wykona nawierzchnię, a cukrownia oświetlenie. Jak dostanę już pisemną zgodę, wtedy stworzę umowę i podpiszę ją z wykonawcą. Ofertę złożyła firma Adama Dudka ze Środy. Prace powinny się rozpocząć na początku czerwca – wyjaśniał nam w poniedziałek Michał Orłowski.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

......

0 0

190 m. chodnika w dwa miesiące??? Szanować sobie robotę trzeba. 09:58, 22.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%