Zamknij
REKLAMA

Trwa strajk w Solarisie! Została uruchomiona zbiórka na zrzutka.pl

08:24, 25.01.2022 | J.J
Skomentuj Trwa strajk w Solarisie Fot. NSZZ
REKLAMA

Wczoraj na naszym portalu informowaliśmy o strajku, który rozpoczął się w zakładach firmy Solaris. Za pracownikami pierwszy dzień strajku. Przez ten czas na Facebooku związku zawodowego „Solidarność” nie brakowało relacji z wewnątrz firmy w postaci zdjęć czy nagrań. Do oddziałów docierały paczki żywnościowe, a pracownicy grali w „planszówki”.

Facebookowy profil „Solidarności” zalewają listy poparcia od związków z innych firm. Ponadto, do zakładu Solarisa w Bolechowie przyjechał poseł partii Razem, Adrian Zandberg, a także posłanka Nowej Lewicy, Katarzyna Ueberhan.

Pracownicy strajkują, bowiem tak jak informowaliśmy wcześniej, żądają równych podwyżek dla wszystkich. Zarząd firmy na podwyżki w kwocie 800 zł brutto się nie zgadza, a oprócz tego, jak informują związkowcy, pracodawca otwarcie oświadczył, że nie zapłaci pracownikom wynagrodzenia za czas strajku.

Stąd też na stronie zrzutka.pl powstała zbiórka pieniędzy. 

- Taktyka wzięcia pracowników „głodem”, odcięcia ich od wsparcia z zewnątrz (bezprawne oczekiwanie braku relacjonowania protestu, bezprawne niewpuszczenie prawników związkowych na teren zakładu pracy), musi spotkać ze wsparciem społecznym. Dlatego właśnie uruchamiamy tę zbiórkę. Pracodawcy muszą nauczyć się rozmawiać z załogą, szanować potrzeby pracowników. Menedżerowie muszą wreszcie zrozumieć, że ich zadaniem nie jest dbanie wyłącznie o zyski akcjonariuszy, ale także zagwarantowanie godnych płac pracownikom – czytamy na profilu zrzutki.

Jak tłumaczą dalej związkowcy, zebrane środki trafią do strajkujących pracowników, bez względu na to, czy należą do OPZZ Konfederacja Pracy, NSZZ Solidarność, czy też nie należą do związków zawodowych wcale, ale przystąpili do akcji strajkowej. Wszyscy otrzymają kwoty w jednakowej wysokości.

Chcesz wesprzeć pracowników Solarisa? Profil zbiórki znajdziesz TUTAJ.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%