Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy przedstawili swoje żądania!

12:58, 19.10.2021 | J.J
Skomentuj Widok przejeżdżających ciężarówek często towarzyszy mieszkańcom m.in. Zielnik JJ
REKLAMA

- Chcemy zobowiązać starostę i burmistrza, do podjęcia zdecydowanych działań, w związku z poruszonymi problemami – brzmi fragment protokołu dotyczącego petycji, który w imieniu mieszkańców m.in. Środy, Pławiec i Zielnik podpisali sołtysi: Sylwester Stachowiak, Tomasz Wiśniewski, Karol Zys, radny Maciej Norkiewicz i Piotr Nowak. 

Z inicjatywy Piotra Nowaka doszło do spotkania z radnym Maciejem Norkiewiczem oraz sołtysami: Pławiec, Zielnik i Romanowa. Jak dowiadujemy się z treści protokołu, powodem spotkania było ustalenie dalszych działań w sprawie wzmożonego ruchu ciężarówek na drodze powiatowej 2411. 

Mieszkańcy od dłuższego czasu narzekają na to, że wspomniana droga jest zbyt mocno eksploatowana przez ciężarówki. Kierowcy zrozumieli, że jadąc tą drogą skracają sobie trasę z drogi ekspresowej S5 do DK11 o około 30 kilometrów. Lokalna społeczność straciła cierpliwość i drży o zdrowie i życie swoje i bliskich.

- Nadmierny ruch ciężarówek w dzień i w nocy niszczy drogę, w ekspresowym tempie. Z miesiąca na miesiąc, jej stan się pogarsza, co przekłada się na nadmierny hałas. We wszystkich miejscowościach, położonych przy drodze, kierowcy nie przestrzegają ograniczeń prędkości, co powoduje zagrożenie zdrowia i życia mieszkańców – czytamy w treści protokołu ze spotkania. 

Autorzy petycji zwracają uwagę, że droga powiatowa nie jest przystosowana do tak dużego ruchu pojazdów ciężarowych i ich tonaży. 

- Nie ma szerokich poboczy, są odcinki, gdzie ciężarówki nie mieszczą się szerokością na swoim pasie, przez co pobocza drogi są regularnie obrywane – brzmi inny fragment protokołu.

Mieszkańcy podkreślają, że przede wszystkim w dni robocze ruch ciężarówek kumuluje się na rondach przy ulicach: Popiełuszki, Dmowskiego i Krajewskiego. Efektem tego są rozjechane ronda,  które nie są przystosowane do takiego ruchu. Kierowcy bardzo często pozwalają sobie na jazdę pod prąd, gdyż nie są w stanie objechać ciężarówką ronda. 

W związku z takim stanem rzeczy, mieszkańcy biorący udział w spotkaniu składają petycję, która ma zobowiązać włodarzy do podjęcia konkretnych działań. 

Z treści protokołu dowiadujemy się, że mieszkańcy żądają wprowadzenia ograniczenia tonażowego na drodze powiatowej 2411, na odcinku zjazd Strumiany z S5 do Środy, z wyłączeniem ruchu lokalnego. Proponowane ograniczenie to całkowity zakaz samochodów ciężarowych lub ustanowienie zakazu ruchu pojazdów powyżej 12 ton. 

Inicjatorzy petycji żądają częstszych kontroli policji na wspomnianej drodze. Uważają, że większość kierowców nie przestrzega ograniczeń, szczególnie w Zielnikach i Pławcach. Autorzy żądają również konkretnych informacji dla składających petycję mieszkańców. Chcą wiedzieć, jakie zostały podjęte działania w tej sprawie przez burmistrza i starostę. Do tematu będziemy powracać.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Średzki zawodowy kieŚredzki zawodowy kie

0 0

Czytając ten artykuł dochodzę do wniosku że najlepiej wszędzie niech nam zawodowym kierowcą wprowadzą zakazy tonażowe bo my tylko trójemy środowisko powodujemy wypadki i jesteśmy nie potrzebni, tylko niech ludzie się w końcu obudzą że np zaopatrzenie do sklepu nie bierze się z niewiadomo skąd tylko musi wszystko dojechać na kołach mniejszych bądź większych aut. Ja rozumiem tych ludzi bo wiem jak tą drogą wyglądała i jak wygląda teraz ale to może też jest zaniedbanie władz że ronda w srodzie nie są przystosowane do ruchu ciężarówek i że droga była remontowana i poszerzana tylko po to żeby zrobić ścieżkę rowerową A nie zmienić szerokości jezdni. 17:16, 19.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XyzXyz

0 0

Drogi powiatowe nie dla ciężarówek cwaniaku w ogóle powinny być po to są drogi ekspresowe i autostrady a nie żebyś smrodził i hałasował tym dziadostwem żeby Janusz zaoszczędził. Niech wybudują obwodnicę nareszcie i całkowity zakaz dla tirów wprowadza w Środzie. Buraki niech sobie dowożą ulicą łąkową i niech skończy się ta farsa z burakami leżącymi na drodze i jeżdżącymi traktorami, wywrotkami z piachem, koparkami , spychaczami i całym tym dziadostwem. PS policja w Środzie to komedia zero jakichkolwiek kontrol drogowych i jeżdżą tiry Niedziałkowskiego, Dmowskiego itd. jak chcą bo wiedzą że i tak ich nikt nie złapie. 13:50, 20.10.2021


obywatelobywatel

0 0

To jestem ciekaw co będziesz żarł cwaniaku xyz jak wyślesz cały transport żywności ekspresówkami, rozumiem że co nie którzy przeginają ale i tak jakość zaopatrzenie muszą dostarczyć do sklepów i drogami lokalnymi muszą jechać. Najlepiej wróćmy do zaprzęgów konnych nie będzie smrodu i hałasu a tym bardzie rozjeżdżania dróg. Obawiam się wtedy znów protestów ekologów że zwierzęta są wykorzystywane i męczone, jednym słowem jak się nie obrócisz to zawsze d... z tyłu. 20:33, 20.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%