Środa: Zbliża się Festyn Naukowy Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

28 marca w Szkole Podstawowej nr 3 odbędzie się kolejna edycja Festynu Naukowego. Formuła wydarzenia przypomina „Noce Naukowców” organizowane na Politechnice Poznańskiej.

Festyn „Trójki” jak dotąd, organizowany był dwa razy. W 2018 szkolne mury przyjęły około 1200 miłośników nauki w różnym wieku. Kolejna edycja w 2019 roku przebiła poprzednią o 300 osób. Wpływ na tak dużą frekwencję ma atrakcyjność programu imprezy. Festyn łączy takie dziedziny jak: biologia, chemia, fizyka, robotyka, informatyka i wiele innych. Tak bogaty harmonogram wydarzenia jest możliwy dzięki współpracy „SP3” z przedstawicielami wielu instytucji, szkół oraz wyższych uczelni. Jakby tego było mało, Festyn Naukowy w poprzednich latach objęty był wszelakiej maści patronatami. W 2019 roku patronatem honorowym wydarzenie objęli m.in.: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Wielkopolski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Rektor AWF w Poznaniu oraz TVP Poznań. W tym roku do grona patronów dołączyli rektorzy Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. - Przygotowujemy na ten dzień wiele naukowych atrakcji. Jesteśmy pewni, że każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań, znajdzie u nas coś dla siebie. Zorganizowanie tak dużego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc i zaangażowanie wielu osób. -czytamy na Facebooku Szkoły Podstawowej nr 3. Rekomendację dla Festynu Naukowego „Odkrywamy Tajemnice Nauki” wystosował burmistrz Piotr Mieloch. - Przygotowanie tegorocznego Festynu to dla organizatorów duże wyzwanie, ale podejmowane znów z nadzieją, że i tym razem zdołają zorganizować w naszym mieście namiastkę Centrum Nauki. - pisze w liście burmistrz.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 20 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 19 kwietnia
Problem jest - zgłoszeń nie ma
Koronawirus: Stan na dzień 18 kwietnia
Kiedy pójdziemy do restauracji?