Wydrukuj tę stronę
Za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymywali słodkie niespodzianki i polonistyczne wordle. Za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymywali słodkie niespodzianki i polonistyczne wordle. fot. SP Słupia Wielka

Język ojczysty [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W czwartek 21 lutego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczennice klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Słupi Wielkiej zorganizowały zagadki z gramatyki i ortografii języka polskiego.

Organizatorki ubrane we własnoręcznie przygotowane „polonistyczne koszulki”, na których widniały najtrudniejsze słowa dla większości Polaków, zadawały pytania swoim szkolnym koleżankom i kolegom.
Uczniowie musieli między innymi zdecydować, czy zakładają sweter, czy swetr. Największą trudność sprawiły pytania związane z nazwami mieszkańców krajów, regionów i miast i ich homonimiczne nazwy pospolite (Kanadyjka – mieszkanka Kanady i kanadyjka – łódka itp.). Za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymywali słodkie niespodzianki i polonistyczne wordle (ze słowami najtrudniejszymi do wymówienia, z Inwokacją i Kaczką Dziwaczką). Najmłodsi uczniowie mieli za zadanie przeczytać łamańce językowe, które sprawiły im nie lada trudność.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl