Za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymywali słodkie niespodzianki i polonistyczne wordle. Za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymywali słodkie niespodzianki i polonistyczne wordle. fot. SP Słupia Wielka

Język ojczysty [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W czwartek 21 lutego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczennice klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Słupi Wielkiej zorganizowały zagadki z gramatyki i ortografii języka polskiego.

Organizatorki ubrane we własnoręcznie przygotowane „polonistyczne koszulki”, na których widniały najtrudniejsze słowa dla większości Polaków, zadawały pytania swoim szkolnym koleżankom i kolegom.
Uczniowie musieli między innymi zdecydować, czy zakładają sweter, czy swetr. Największą trudność sprawiły pytania związane z nazwami mieszkańców krajów, regionów i miast i ich homonimiczne nazwy pospolite (Kanadyjka – mieszkanka Kanady i kanadyjka – łódka itp.). Za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymywali słodkie niespodzianki i polonistyczne wordle (ze słowami najtrudniejszymi do wymówienia, z Inwokacją i Kaczką Dziwaczką). Najmłodsi uczniowie mieli za zadanie przeczytać łamańce językowe, które sprawiły im nie lada trudność.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?