Bank Pekao

Hokej na trawie: Mistrzostwo Polski w 1976 roku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Historia sportu w naszym regionie jest pełna wzlotów i upadków. Niemniej o wielu sukcesach warto wspominać. Dziś przypominamy zwycięstwo dziewczęcej drużyny hokejowej w 1976 roku.

Już mieliśmy Was zapytać, czy rozpoznajecie kogoś ze zdjęcia, gdy w nasze ręce trafił informator wydany przez Urząd Miejski w Środzie Wielkopolskiej, w 1999 roku, z okazji 80-lecia Klubu Sportowego Polonia. Ponieważ umieszczono w nim niemal identyczną fotografię (niektóre zawodniczki patrzą w inną stronę) śmiało możemy stwierdzić, że zdjęcie, które widzicie przedstawia drużynę dziewcząt seniorek z sekcji hokeja na trawie, która w 1976 roku została halowym wicemistrzem Polski, a następnie wywalczyła tytuł mistrza Polski (na otwartych boiskach).

Posiłkując się wspomnianym już informatorem, możemy z całą pewnością stwierdzić, że od lewej stoją: Zofia Frąckowiak, Mirosława Wasiela, Radosława Muczke, Róża Czwojdrak, Maria Buszko, Danuta Franke, Zofia Przybylska, Krystyna Kowalska. Natomiast w dolnym rzędzie, od lewej znajdują się: Anna Norek, Beata Grodzka, Danuta Będziech, Alina Małecka i Barbara Szulc.

Dwa lata później żeńska sekcja hokeja na trawie została rozwiązana. Może więc zachowały się jeszcze inne fotografie z tamtego okresu? Może ktoś chce się z nami podzielić wspomnieniami? Zachęcamy do przesyłania zdjęć i wspomnień, aby ocalić od zapomnienia sukcesy zarówno tej drużyny hokeja na trawie, jak i innych sportowców, którzy rozsławili nasz powiat.

Autorem zdjęcia jest najprawdopodobniej Pan Józef Odolanowski.

Więcej ciekawostek związanych z historią Środy i powiatu znajdziecie w kolejnych wydaniach Głosu Powiatu Średzkiego. Zapraszamy do lektury.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Potencjalny morderca w areszcie
Sprzedaż alkoholu w ubiegłym roku
Tą tragedią żyło tysiące średzian. Czy dziś jej życie może stać się przykładem świętości?
Wielki Post, czyli czas nawrócenia się
Henriquez na dłużej w Polonii!