Wydrukuj tę stronę
Sport: Wrócą ze złotem z Mistrzostw Europy Juniorów? Fot. SMS Poznań - Wioślarstwo

Sport: Wrócą ze złotem z Mistrzostw Europy Juniorów?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Cezary Litka, mieszkaniec Zwoli i wioślarz AZS - AWF Poznań w ostatnich dniach przebywał na zgrupowaniu kadry Polski w Wałczu. Przed wioślarzem start w bardzo ważnych mistrzostwach. 

Średzki sportowiec w najbliższy weekend weźmie udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w Belgradzie. Szansa na osiągnięcie dobrego wyniku jest wysoka, o czym świadczą sukcesy Czarka z początku września.

W pierwszy weekend września na Jeziorze Maltańskim w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w wioślarstwie. Czarek Litka wrócił z tych zawodów z dwoma złotymi medalami. Pierwszy medal średzki wioślarz zdobył podczas solowego wyścigu na 2000 metrów. Dystans przepłynął w 7 minut i 6 sekund. Z kolei drugie złoto udało osiągnąć się w konkurencji tzw. „dwójek podwójnych”, gdzie w duecie z kolegą rywalizowali z innymi zawodnikami. Drugi wyścig zwieńczony złotem zakończyli z czasem 6 minut i 32 sekund.

- Cieszy fakt, że wraz z kolegą, z którym jedziemy na Mistrzostwa Europy zdominowaliśmy resztę konkurencji. Jest to dobry znak przed główną imprezą w tym sezonie, która odbędzie się 26-27 września w Belgradzie. Na dwójce od początku do końca kontrolowaliśmy wyścig, wszystko poszło zgodnie z planem. Wyścig solo był bardziej wymagający, ale w połowie dystansu wychodziłem już na prowadzenie i dowiozłem je do końca – skomentował specjalnie dla "GPŚ" udział w zawodach Cezary Litka. 

Cezary Litka (pierwszy z prawej na zdjęciu) oraz Jakub Woźniak wystartują w ten weekend razem w "dwójce podwójnej". 

- Pierwotnie regaty zaplanowano na 30-31 maja, ale z powodu pandemii koronawirusa odwołano zawody w tym terminie. Po przeprowadzeniu ankiety wśród federacji członkowskich i konsultacji z odpowiednimi władzami, postanowiono przełożyć wydarzenie na wrzesień - poinformował Polski Związek Towarzystw Wioślarskich.

Wioślarzom życzymy powodzenia! 

O szczegółach z najbliższego weekendu poinformujemy w kolejnym wydaniu "Głosu Powiatu Średzkiego". 

 

 

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl