Sport: Marok zmienia klub

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Utalentowany miotacz Wojciech Marok zmienia klub. Od 1 października rozpocznie studia w Wyższej Szkole Policji i zostanie zawodnikiem „Gwardii” Szczytno.

- Najbardziej utytułowany miotacz urodzony w XXI wieku, 14 medali imprez Mistrzowskich, a dopiero 19 lat na karku. Wielokrotny Reprezentant Polski. 204 centymetry wzrostu, ogromny potencjał i wielka chęć do pracy. Kto to taki? Oczywiście Wojciech Marok! Z dumą pragniemy zakomunikować, że Wojtek zdecydował się kontynuować swoją karierę pod okiem trenera Macieja Bukowieckiego – poinformował nowy klub średzianina.

Wojtek Marok ma na swoim koncie 5 medali mistrza Polski, 5 vice-mistrzowskich i 3 brązowe. Wśród rekordów życiowych Maroka jest pchnięcie kulą 5 kg na 21.08 m i kulą 6 kg na 20,07 m. A także rzut dyskiem 1 kg na 69.09, dzięki któremu jest aktualnym rekordzistą Polski w kategorii U16. Dyskiem 1,5 kg rzucił na 63,25 m, z kolei dyskiem 1,75 kg na 57,88 m. Wojciech Marok jest aktualnie vice-mistrzem Europy U20 w pchnięciu 6 kilogramową kulą. 

Wojtkowi życzymy powodzenia w nowym klubie! 

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Trochę się tego nazbierało
Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.