Łukasz Biskup z Polonii na mecie Łukasz Biskup z Polonii na mecie Polonia Środa

Triathlon: Średzianie wystartowali mimo upałów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minioną niedzielę w Kórniku odbyły się zawody triathlonowe. W imprezie brali udział także przedstawiciele powiatu średzkiego. Pogoda tego dnia nie rozpieszczała sportowców.

Uczestnicy zawodów mieli do wyboru dwa dystanse 1/8 i 1/4 iron man. Na dłuższej trasie triumfował Maciej Bodnar (MBC Team) z czasem 2:00:55. Zawodnik sekcji biegowej Polonii Środa Łukasz Biskup z wynikiem 2:25:42 zajął 40. miejsce open i 8. w swojej kategorii wiekowej.

Świetnie zaprezentowała się mieszkanka Łękna Agnieszka Witczak, która z rezultatem 2:47:39 była 139. w klasyfikacji generalnej i 2. w kategorii wiekowej. Na mecie zameldowało się 211 sportowców.

Na krótszym dystansie startowało 212 zawodników, a wśród nich Maciej Markiewicz ze Śniecisk z czasem 1:27:20 i miejscem 139. open oraz średzianin Michał Mierkiewicz z czasem 1:34:43 i miejscem 182. open. Wygrał doświadczony Sylwester Swat (Swat Team) z czasem 1:03:19.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Trochę się tego nazbierało
Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.