Łukasz Biskup z Polonii na mecie Łukasz Biskup z Polonii na mecie Polonia Środa

Triathlon: Średzianie wystartowali mimo upałów

W minioną niedzielę w Kórniku odbyły się zawody triathlonowe. W imprezie brali udział także przedstawiciele powiatu średzkiego. Pogoda tego dnia nie rozpieszczała sportowców.

Uczestnicy zawodów mieli do wyboru dwa dystanse 1/8 i 1/4 iron man. Na dłuższej trasie triumfował Maciej Bodnar (MBC Team) z czasem 2:00:55. Zawodnik sekcji biegowej Polonii Środa Łukasz Biskup z wynikiem 2:25:42 zajął 40. miejsce open i 8. w swojej kategorii wiekowej.

Świetnie zaprezentowała się mieszkanka Łękna Agnieszka Witczak, która z rezultatem 2:47:39 była 139. w klasyfikacji generalnej i 2. w kategorii wiekowej. Na mecie zameldowało się 211 sportowców.

Na krótszym dystansie startowało 212 zawodników, a wśród nich Maciej Markiewicz ze Śniecisk z czasem 1:27:20 i miejscem 139. open oraz średzianin Michał Mierkiewicz z czasem 1:34:43 i miejscem 182. open. Wygrał doświadczony Sylwester Swat (Swat Team) z czasem 1:03:19.