Piłka nożna: Drugie zwycięstwo z rzędu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Początek nowego sezonu III ligi zapowiada się ciekawie w wykonaniu Polonii Środa. W minioną niedzielę Polonia wygrała 3:0 w Janikowie z miejscową Unią. Poloniści mają na swoim koncie drugie zwycięstwo z rzędu. Jak potoczą się dalej rozgrywki?

Po rozpoczęciu meczu już w pierwszej akcji Polonia Środa wyszła na prowadzenie. Bramkę po uderzeniu z narożnika pola karnego zdobył Kacper Nowak. Niefortunnie w tej sytuacji interweniował bramkarz Unii. W 20. minucie zawodnicy ze Środy mogli podwyższyć swoje prowadzenie. Strzał Jędrzeja Kujawy z 16 metrów końcami palców wybił Sebastian Fabiszewski – bramkarz Janikowa. Unia Janikowo pod koniec pierwszej połowy mogła dwa razy doprowadzić do wyrównania pojedynku z Polonią. Dwukrotnie swoich sił próbował Adam Konieczny. Bramkarz Polonii, Mateusz Janczar swoją świetną postawą nie pozwolił na zdobycie bramki. Wynikiem 1:0 dla średzkiego zespołu zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Na drugą część rywalizacji Polonia wyszła zmotywowana i głodna kolejnych bramek. Poloniści kontrolowali przebieg wydarzeń dążąc cały czas do podwyższenia wyniku. Udało się to w 60. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Jędrzej Kujawa, Adam Borucki trącił piłkę głową, a z niewielkiej odległości bramkarza rywali pokonał Luis Henriquez. Druga bramka sprawiła, że mecz się uspokoił. Piłkarze Unii Janikowo próbowali zmienić swoją sytuację, ale Polonia Środa grała odpowiedzialnie w defensywnie nie doprowadzając do jakichkolwiek błędów. W 84. minucie zwycięstwo przypieczętował Szymon Zgarda, który strzałem lewą nogą z około 16 metrów pokonał bramkarza Unii. Wynikiem 3:0 zakończył się drugi mecz nowego sezonu III ligi.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Henriquez, Borucki, Onsorge, Kozłowski, Zgarda, Kujawa (87` Szynka), Nowak (55` Sobkowiak), Biegański (75` Słabikowski), Buczma (70` Cegelwski), Pawlak (82` Górzyński)

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Trochę się tego nazbierało
Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.