Piłka nożna: Poloniści wrócili na tarczy

Nie udało się podopiecznym Krzysztofa Kapuścińskiego wygrać czwartego z rzędu Wielkopolskiego Pucharu Polski. W środę 5 sierpnia poloniści przegrali jedną bramką z KKS Kalisz.

W trzeciej minucie Polonia mogła już prowadzić. Dobrą okazję miał Damian Buczma, który otrzymał podanie od Krystiana Pawlaka. Obrońcy gospodarzy zachowali czujność i zdjęli z nogi piłkę Buczmie. Kaliszanie odpowiedzieli kilkanaście minut później. Kilkukrotnie przeciwnicy próbowali pokonać Przemysława Frąckowiaka, ale ten za każdym razem świetnie interweniował lub mógł liczyć na wsparcie średzkich obrońców. W 25. minucie głową uderzał Krystian Pawlak. Na posterunku był bramkarz KKS-u. W 39. minucie Polonia straciła piłkę w środku pola. Przejął ją Robert Tunkiewicz, pobiegł kilka metrów przed siebie i skutecznie uderzył po długim słupku. Do przerwy 1:0 dla drużyny z Kalisza.

Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy bliski podwyższenia prowadzenia był Fabian Hiszpański. W tej groźnej sytuacji ofiarnie interweniował Adama Borucki zapobiegając uderzeniu na bramkę. Wydawało się, że bramka dla Polonii to tylko kwestia czasu. Swoich sił próbowali Krystian Pawlak, Krzysztof Biegański, Luis Henriquez. Zabrakło jednak szczęścia i za każdym razem górą był bramkarz i defensywa rywali. Doskonałą okazję miał także Michał Górzyński. W 80. minucie przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem KKS-u. Mimo doliczonych 5. minut i kolejnych okazji do strzelenia bramki ostatecznie Polonia Środa przegrała finał. Puchar został w Kaliszu.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Henriquez, Borucki, Skrobosiński, Kozłowski, Onsorge, Zgarda, Nowak (46` Górzyński), Biegański, Buczma (68` Ceglewski), Pawlak