Piłka nożna: Dziś piąty finał Pucharu Polski z rzędu!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Środa, godzina 18:00, stadion w Kaliszu. To dziś piłkarze Polonii Środa po raz piąty z rzędu zmierzą się w finale Wielkopolskiego Pucharu Polski. Rywalem średzkiego klubu będzie KKS Kalisz.

Czy KKS Kalisz będzie szukać rewanżu za finał zeszłosezonowego Wielkopolskiego Pucharu Polski? Z pewnością. Trzecioligowa Polonia wygrała w ubiegłym roku z kaliską drużyną 4:2 po bramkach Oskara Kozłowskiego (14. minuta), Krzysztofa Bartoszaka (21. i 33. minuta) oraz Adama Gajdy (76.). Dla KKS Kalisz strzelali: Mateusz Gawlik (63.) i Patryk Palat (84.).

W sezonie 2017/2018 Polonia wygrała finał z Lubuszaninem Trzcianką po bramce Krystiana Pawlaka i jednym golu samobójczym Lubuszanina.

- Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski w Trzciance był niesamowitym widowiskiem! Lubuszanin stoczył niezwykle wyrównany bój z faworyzowaną Polonią Środa Wielkopolska, w obecności blisko 2 tysięcy kibiców! Ostatecznie trofeum powędrowało do zawodników Polonii, którzy wygrali 2-1 – pisał klub z Trzcianki 2 lata temu na Facebooku.

W sezonie 2016/2017 Polonia wygrała na stadionie w Kościanie z miejscową Obrą pierwszy Wielkopolski Puchar Polski. Mecz zakończył się wtedy wynikiem 3:1 dla Polonii. Bramki dla Polonii zdobył Igor Jurga, Krystian Pawlak oraz Krzysztof Bartoszak.

Czy w dzisiejszym pojedynku znów skutecznością wykaże się Krystian Pawlak, który zdobywał bramki w dwóch pierwszych zwycięskich finałach Polonii? Warto przypomnieć, że m.in. po jego dwóch bramkach w półfinałowym meczu z Kotwicą Kórnik średzki klub awansował do piątego finału z rzędu.

Czy Polonia powtórzy swój największy piłkarski sukces z sezonu 2018/2019, kiedy dotarła do 1/16 finału PP pokonując po drodze Radomiaka Radom 4:3, a następnie odpadła z Odrą Opole po przegranym meczu 1:0?

Zwycięzca Wielkopolskiego finału Pucharu Polski (KKS Kalisz lub Polonia Środa) zagra w 1/32 finału Pucharu Polski ze spadkowiczem z PKO Ekstraklasy – Koroną Kielce. Tegoroczny spadkowicz pożegnał się po 11 latach z najwyższą klasą rozgrywek w Polsce.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Trochę się tego nazbierało
Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.