Kolarstwo: Wyścig w Górach Sowich

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Minęła kolejna niedziela lipca a wraz z nią kolejny wyścig kolarzy górskich. Tym razem w ramach Pucharu Strefy MTB Sudety odbył się pierwszy wyścig z tej serii.

Trasa wyścigu w całości przebiegała w Górach Sowich. Start wyścigu nastąpił w Głuszycy, a meta znajdowała się w Osówce, w rejonie podziemnego miasta. Tym razem edycja przewidywała tylko jeden dystans o długości 35 km i przewyższeniu 1300 metrów. Pogoda tego dnia nie należała do sprzyjających z uwagi na wysoką temperaturę oraz prognozowane opady i burze, które wystąpiły pod koniec wyścigu.

Na starcie stanęło czterech zawodników grupy kolarskiej Środa Racing Team. W kategorii M-1 wystartował Maciej Łopatka. Maciej ściganie ukończył na 155. miejscu Open i 15. w swojej kategorii wiekowej. Niestety nie był to dobry dzień dla Macieja, bo jak mówią kolarze „noga tego dnia nie podawała”. W kategorii M-2 wystartowali Adam Deska i Sebastian Grześkowiak.

Pierwszy z nich przez prawie 30 kilometrów bardzo dobrze jechał trzymając się w czołówce, jednakże z dalszego ścigania wyeliminowała go "złapana guma". Adam Deska ostatnie 6 kilometrów jechał bez powietrza kończąc wyścig na 144. miejscu Open i 12. w swojej kategorii wiekowej. 

Sebastian Grześkowiak pojechał najlepiej z całej czwórki startujących kończąc wyścig na 54. miejscu Open i 6. w swojej kategorii wiekowej. Czwartym zawodnikiem był Krzysztof Kurasiński, który po równej jeździe ściganie ukończył na 146. miejscu Open i 47. w swojej kategorii wiekowej M-4. Łącznie na starcie  wyścigu stanęło 219 zawodników.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Trochę się tego nazbierało
Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.