Czy zawodnicy Polonii będą mogli świętować awans do finału? Czy zawodnicy Polonii będą mogli świętować awans do finału? Czesław Kościelski

Piłka nożna: Czas na lokalne derby z Kotwicą!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 25 lipca piłkarze Polonii Środa powalczą o piąty z rzędu finał Wielkopolskiego Pucharu Polski. Na ich drodze do tego osiągnięcia staje kolejny zespół czwartoligowy. Tym razem będzie to Kotwica Kórnik, a spotkanie to można śmiało nazwać małymi derbami.

Średzki zespół staje przed wielką szansą na zagranie w piątym z rzędu finale Wielkopolskiego Pucharu Polski. To nie będzie jednak łatwy mecz, bo zespół z Kórnika dawno w Wielkopolskim Pucharze Polski nie zawędrował tak daleko. Zawodnicy Kórnika na pewno też włożą sporo zaangażowania w ten mecz i będzie chcieli zameldować się w finale.

Polonia Środa do tej pory w drodze do półfinału Pucharu Polski pokonała Lubuszanina Trzcianka 3:2 i Victorię Ostrzeszów 2:1. Dodatkowo średzki zespół otrzymał także walkower z powodu wycofania się z rozgrywek KS Opatówek. Z kolei Kotwica Kórnik eliminowała kolejno Tarnovię Tarnowo Podgórne (w rzutach karnych, w regulaminowym czasie gry był remis 2:2) i Polonię Leszno (1:0). Dodatkowo zespół z Kórnika otrzymał walkower za spotkanie z Mieszkiem Gniezno które wycofało się z rozgrywek pucharowych.

Ostatni raz w oficjalnym meczu o stawkę oba zespoły spotkały się ze sobą w sezonie 2016/2017. Wtedy było to spotkanie 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski na na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Swarzędzu (na dzień przed spotkaniem zostało ono przeniesione do Swarzędza ze względu na zły stan murawy w Kórniku). Górą była Polonia Środa która wygrała 1:0 po bramce Krystiana Pawlaka i awansowała do kolejnej rundy. Z tamtego składu w Polonii Środa grają już tylko Damian Buczma i Krystian Pawlak. Ale mecz ten pamięta też dwójka zawodników Kotwicy Kórnik którzy wtedy bronili barw Polonii. Są to Michał Stańczyk i Paweł Przybyłek.

Spotkanie pucharowe pomiędzy Polonią a Kotwicą Kórnik zaplanowane jest na sobotę 25 lipca na godzinę 16:00 na tamtejszym stadionie w Kórniku przy ulicy Leśnej. Dla wszystkich kibiców którzy nie wybiorą się na ten mecz, średzki klub przeprowadzi bezpośrednią transmisję w serwisie Youtube. Dokładny link znajduje się TUTAJ.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Planowane wyłączenia prądu.
Przygotujesz tytkę dla potrzebujących?
Czy w Brodowie będzie bezpieczniej?
Albo bez uprawnień, albo nietrzeźwi
Odpust ku czci patronki