Piłka nożna: Doświadczenie zwyciężyło z młodością [GALERIA ZDJĘĆ]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minioną niedzielę na głównej płycie Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki odbył się mecz pomiędzy drużynami; Oldboje LZS i Młodzi LZS. Mecz był świetną okazją do spotkania się sympatyków Średzki Ligi LZS, zmierzenia młodszych zawodników ze starszymi, wręczenia nagród za sezon 2019/2020, a także przeprowadzenia zbiórki na kolejną operację Szymka Walkowiaka, syna zawodnika drużyny ze Słupi Wielkiej, Tomasza Walkowiaka.

W ciągu około dwóch godzin na sierpniową operację Szymona udało się łącznie uzbierać 381 złotych. Zanim jednak podliczono ostateczną kwotę, rozegrany został mecz, który początkowo należał do wyrównanych. Jeden i drugi zespół atakował, oddawał groźne strzały, marnował także idealne okazje do zdobycia bramki. Nie brakowało zaangażowania, walki oraz kilku ciekawie rozegranych akcji. Mimo równego pojedynku ostatecznie zwyciężyło doświadczenie, ale i łut szczęścia drużyny złożonej z zawodników starszej generacji. Spotkanie zakończyło się 3:1. Choć zdecydowanie w tym meczu mogło paść więcej bramek.

Po zakończonej symbolicznej rywalizacji odbyło się rozdanie nagród za zakończony sezon Średzkiej Ligi LZS. Walka o tytuł mistrza w piłkarskich rozgrywkach 2019/2020 toczyła się do samego końca. W wyścigu o podium liczyło się pięć drużyn. Ostatecznie mistrzostwo zdobyła drużyna KKS Energetyk Kijewo, która w 12 meczach zdobyła 27 punktów, strzelając 48, a tracąc 16 bramek.

Drugie miejsce zajęła drużyna Adam i Ewa Zielniki z dorobkiem 24 punktów, 36 zdobytych bramek i straconych 38. Podium zamknęła drużyna, również z Zielnik. Zawodnicy Agro zdobyli jeden punkt mniej w ligowych potyczkach niż Adam i Ewa, natomiast zostali zdecydowanymi zwycięzcami w ilości zdobytych bramek. 53 razy bramkarze rywali wyciągali piłkę z siatki, w tym 22 po samych strzałach Jakuba Mamcarza, który z takim wynikiem został najlepszym strzelcem sezonu 2019/2020. Drużyna Agro Zielniki w 12 meczach straciła łącznie 30 bramek. 

Tytuł najlepszego bramkarza w głosowaniu kierowników drużyn trafił do bramkarza MKS Koszuty – Artura Foryckiego. Najlepszym opiekunem drużyny został Wiesław Kazmierczak z Energetyka Kijewo. Na miejscach poza podium uplasowały się MKS Koszuty (21 punktów, 31-17 bramek), Orzeł Słupia Wielka (17 punktów, 39-35 bramek), Kasztelania Dominowo (6 punktów, 28-65 bramek) i Husaria Szlachcin (3 punkty, 17-46 bramek).

Na imprezę z okazji zdobycia mistrzostwa i zakończenia sezonu wszystkich zawodników, kibiców i przyjaciół zaprasza drużyna Energetyka Kijewo. Spotkanie odbędzie się 11 lipca o 17:00 na boisku w Kijewie.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Planowane wyłączenia prądu.
Przygotujesz tytkę dla potrzebujących?
Czy w Brodowie będzie bezpieczniej?
Albo bez uprawnień, albo nietrzeźwi
Odpust ku czci patronki