Piłka nożna: Muszą zaakceptować tę sytuację

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Piłkarze Polonii Środa ostatni oficjalny mecz o punkty rozegrali na początku marca. Na kolejne ligowe starcie będą musieli zaczekać prawdopodobnie do lipca.

Przypomnijmy, że decyzja Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej o przedwczesnym zakończeniu sezonu dotyczyła trzeciej ligi i tych niższych. Polonia Środa rywalizację skończyła na 9. miejscu z 23 punktami na koncie (po 18 rozegranych meczach). - Od początku wiedzieliśmy, że naszym celem jest utrzymanie i to nam się udało, więc plan minimum został osiągnięty. Oczywiście, jak jesteś profesjonalnym sportowcem, to chcesz tylko zwyciężać, ale musimy pamiętać, że mamy bardzo młodą kadrę. Najbardziej szkoda punktów, które straciliśmy u siebie, ale patrząc z perspektywy sezonu, to chyba nie jest źle – ocenia bramkarz Przemysław Frąckowiak.

Pozytywnie na rozegrane mecze spogląda też pomocnik Jędrzej Kujawa. - Myślę, ze mimo wszystko to był dobry sezon dla naszego zespołu. Przed rozpoczęciem rozgrywek naszym celem było utrzymanie się w trzeciej lidze, a skończyliśmy sezon na dziewiątym miejscu. Gdyby był podział na grupę spadkowa i mistrzowską gralibyśmy z czołówką ligi mając pewne utrzymanie. Bylibyśmy może dwie lokaty wyżej, gdybyśmy nie stracili punktów w dwóch „wygranych” meczach. Mam tu na myśli nasze prowadzenie 2:0 do przerwy z Sokołem Kleczewem (Polonia ostatecznie przegrała ten mecz 3:2 – przyp. red.) w meczu na własnym boisku, czy straconą bramkę w ostatniej minucie w pojedynku z Jarotą Jarocin – dodaje piłkarz Polonii.

Piłkarze musieli zaakceptować decyzję o zakończeniu rozgrywek, choć jak sami przyznają, chęć do gry jest ogromna. - Oglądałem ostatnio Bundesligę i pomyślałem sobie, że fajnie byłoby jeszcze pograć, ale to są rzeczy, na które nie mamy wpływu. Głód piłki jest ogromny – mówi Przemysław Frąckowiak. Podobne odczucia ma Jędrzej Kujawa. - Osobiście, z piłkarskiego punktu widzenia ubolewam z tego powodu, bo pierwszy mecz o stawkę prawdopodobnie zagramy dopiero w połowie lipca, ale taka jest kolej rzeczy – komentuje pomocnik średzkiego klubu.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek