Piłka nożna: Przedłużenie kontraktu dla trenera?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Krzysztof Kapuściński nie jest do końca zadowolony z zakończonego sezonu. W najbliższych dniach okaże się, czy trener Polonii przedłuży kontrakt ze średzkim zespołem.

Kapuściński wprost przyznaje, że nie udało się zrealizować planu na sezon 2019/2020. - Głównym celem było utrzymanie się w trzeciej lidze, ale również wywalczenie miejsca dającego gratyfikację finansową w Pro Junior System. Nasz cel był taki, żeby w pierwszej rundzie zdobyć jak najwięcej punktów grając bardziej doświadczonym składem, a w przerwie zimowej ograć wychowanków i zacząć także mocno punktować właśnie w Pro Junior System mając już niemal pewne utrzymanie. To się nie udało przez koronawirusa. A trzeba podkreślić że wszystkie kluby które wyprzedają nas w tej klasyfikacji są za nami w ligowej tabeli. Dlatego nie do końca jestem zadowolony z tego sezonu – komentuje szkoleniowiec średzkiego klubu.

Nie jest pewne, czy Kapuściński będzie trenował Polonię w przyszłym sezonie. Dotychczasowe dwa lata wspomina bardzo dobrze. - Na pewno był to bardzo owocny okres dla mnie jako trenera. Właśnie kończę kurs UEFA PRO. To Polonia dała mi tą możliwość że na tym kursie się znalazłem. Jestem wdzięczny że mogłem się mocno rozwinąć jako trener. Środa jest fajnym miejscem do mieszkania. Czuję sympatię ludzi. Mieszka nam się bardzo dobrze. Spotkałem tu fajnych ludzi. Moja żona też czuję się tu dobrze. Syn gra w Polonii i też świetnie się czuje w naszym mieście. Tak naprawdę odszedłem z drugiej ligi do trzeciej i wielu myślało że to krok wstecz, ale ja się bardzo rozwinąłem przez ten czas. Myślę że to doświadczenie zdobyte z Polonią zaprocentuje w przyszłości – mówi Krzysztof Kapuściński.

Jednoznacznej opinii o pracy trenera unika prezes Rafał Ratajczak. - Praca trenera Kapuścińskiego w Polonii przyniosła wiele bardzo dobrych meczów, było tez nieco niedosytu. Na pewno przez te blisko dwa lata zdążyliśmy się dobrze poznać. Myślę, że na przełomie maja i czerwca podejmiemy decyzję, czy przedłużamy kontrakt z trenerem Kapuścińskim czy zdecydujemy się na nowego szkoleniowca. – mówi komentuje prezes średzkiego klubu.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek