Biegi: Wznowili zorganizowane treningi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotnie popołudnie odbył się pierwszy trening lekkoatletyczny zorganizowany dla biegaczy Polonii Środa. Pod czujnym okiem trenera na stadionie im. Miłosza Szczepańskiego ćwiczyło pięciu Polonistów.

Ze względów bezpieczeństwa i obowiązujące zalecenia sanitarne trening przeprowadzony został w wąskim gronie uczestników. W zajęciach uczestniczyło pięciu zawodników i trener. Biegaczy kolejny raz odwiedził szkoleniowiec poznańskiego klubu Cityzen Sebastian Białobrzeski.

Mistrz biegów ultra tym razem skupił się na kształtowaniu siły i szybkości biegowej. Są to kluczowe elementy niezbędne do osiągnięcia progresu w biegach długich jak również w triathlonie. Pomocne w tym były między innymi piłki lekarskie. W treningu udział wzięli: Krzysztof Fibner, Łukasz Szarzyński, Jarosław Rozmiarek, Tomasz Kwiatkowski oraz Leszek Wierzbicki.

Projekt został zrealizowany ze środków dotacji gminnej przyznanej w sekcji w tym sezonie. Dodajmy, że w związku z poluzowaniem rządowych obostrzeń kolejne tego typu treningi odbędą się już w szerszym gronie.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek