Żeglarstwo: Mogli zapoczątkować sezon

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Akademia Żeglarstwa wróciła do zajęć i normalnego trybu szkolenia. Ze szczególnym nastawieniem na bezpieczeństwo rozpoczęły się pierwsze zajęcia na wodzie.

W sobotę 9 maja spotkali się uczniowie z sekcji radiojachtingu. Cały dzień poświęcono na żeglowanie jachtem sterowanym radiem klasy regatowego F5-E (klasa do 1 metra). Na miejsce do rozpoczęcia sezonu żeglarskiego wybrano w tym roku jezioro Raczyńskie. Pierwsze wodowanie odbyło się na przeciwko wyspy Edwarda. - Co najważniejsze przez cały dzień wiał w tym miejscu wiatr. Duże zalesienie brzegu spowodowało wygenerowanie sporej bryzy, która w okolicach wyspy pojawiała się regularnie co kilka minut – mówi Patryk Różański z Akademii Żeglarstwa.

Dzień później żeglarze spędzili na jeziorze Wonieskim w Nowym Dębcu k. Kościana. Trener przeprowadził sprawdziany sprawnościowe oraz wiedzy, którą pielęgnowano podczas kwarantanny za pomocą zajęć online. - Testy pozwoliły na weryfikację skuteczności programu szkolenia oraz zaangażowanie, systematykę i uczciwość podopiecznych – dodaje Różański.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 13 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 12 kwietnia
Kapsuła czasu w Rumiejkach
Koronawirus: Stan na dzień 11 kwietnia
Akcja strażaków na Jeziorze Raczyńskim