Piłka nożna: Nie zagrają już w tym sezonie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W minionym tygodniu Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek na szczeblu trzeciej ligi. To oznacza, że średzka Polonia zakończyła rywalizację na 9. miejscu.

Do tej sytuacji odniósł się prezes klubu, Rafał Ratajczak. - Jakakolwiek decyzja podjęta administracyjnie w rozgrywkach piłkarskich nie jest dobra. Zarząd WZPN miał do wyboru decyzje złe albo bardzo złe. Jako działacz Polonii, jako prezes chciałbym abyśmy dograli ten sezon. Tak mówiło mi serce kibica piłkarskiego – wspomniał Ratajczak w rozmowie dla strony klubowej.

- Niestety rząd nie pozwala na rywalizację sportową na niższym poziomie niż druga liga, a jedynie na zajęcia treningowe. Nie można już było dłużej czekać i dlatego uważam, że podjęliśmy dobrą decyzję decydując się już teraz na zakończenie rozgrywek. Działacze, trenerzy, zawodnicy już mogą zająć się przygotowaniami do sezonu, który ruszy latem jeśli tylko prawo pozwoli na rozgrywanie meczów – dodaje Ratajczak. Co też istotne, dokończone zostaną rozgrywki tegorocznego Wielkopolskiego Pucharu Polski. Ma to nastąpić po 15 lipca.

Całą rozmowę z prezesem Polonii można przeczytać na oficjalnym portalu klubowym: TUTAJ.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek