Biegi: Poloniści w towarzyskim maratonie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na nietypowy, ale za to bardzo oryginalny pomysł wpadli biegacze średzkiej Polonii. W ostatnią kwietniową niedzielę przebiegli dystans maratoński po terenie powiatu.

Biorąc pod uwagę fakt, że w związku z epidemią biegi uliczne w kraju zostały odwołane członkowie sekcji biegowej postanowili działać na własnym terenie. Postanowili zmierzyć się z królewskim dystansem 42 km i 195 metrów.

W projekcie „I Średzki Maraton Towarzyski” wzięło udział pięciu biegaczy: Leszek Wierzbicki, Piotr Rozwora, Błażej Kaczor, Łukasz Szarzyński i Piotr Stefanowicz. Wsparcie techniczne jadąc na rowerze zapewniła Anna Wierzbicka. Wczesnym rankiem poloniści ruszyli na trasę, która wiodła przez Kijewo, Nadziejewo, Mądre, Garby, Młodzikowo, Czarnotki, Lubonieczek, Zaniemyśl, Śnieciska, Słupię.

Tak jak na prawdziwych zawodach uczestnicy wyposażeni byli w numery startowe, po drodze dopingowani w strefie kibica. Na mecie z oryginalnymi medalami wykonanymi z tektury czekali wierni kibice. Dodajmy, że średzcy biegacze całość trasy pokonali w bardzo dobrym i dla wielu nieosiągalnym czasie 3 godz. 31. min. 56 sek.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek