Piłka nożna: Lepiej dokończyć piłkarski sezon?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trwa powolne odmrażanie sportu i przystosowanie się do trwającej rzeczywistości. Sytuacja klaruje się w wyższych ligach rozgrywkowych. W niższych nadal jest wiele niewiadomych.

Na konferencji prasowej w Kancelarii Premiera padł termin powrotu do rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy. Od poniedziałku 4 maja piłkarze wrócą do treningów, z kolei następna kolejka najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce ma się odbyć w dniach 29-31 maja.

Przypomnijmy, że do 11 ma zostać podjęta decyzja ws. dalszych rozgrywek w trzeciej lidze i na niższych szczeblach rozgrywek. Według nieoficjalnych informacji, rozważane są trzy warianty. Jeden z nich zakłada przyjęcie obecnych tabel, utrzymanie awansów i nie uwzględnianie spadków. Drugi scenariusz to zaakceptowanie awansów i spadków, a trzeci to anulowanie tego sezonu.

Rafał Ratajczak, prezes średzkiej Polonii i wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej podkreśla, że najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest dokończenie przerwanego sezonu. - Nie spieszmy z tymi decyzjami. Trochę jestem zdziwiony, bo jest dopiero połowa kwietnia, a część działaczy klubowych chciałaby już podjąć jakieś decyzje. Najłatwiej powiedzieć, że ktoś, kto jest na pierwszym czy drugim miejscu, już awansował. Nie idźmy tą drogą – mówił prezes Polonii w wywiadzie dla internetowego programu piłkarskiego nazwanego „Z linii bocznej”.

- Jestem zwolennikiem przedłużenia obecnego sezonu, nawet na lipiec czy sierpień, a może i wrzesień. Potem następny sezon można zagrać jak najdłużej, nawet do listopada, a później zacząć od marca grać częściej. Jestem zwolennikiem dokończenia rozgrywek nawet w późniejszym okresie, ale żeby to było jak najbardziej uczciwe, żeby wszyscy mogli decydować o rozgrywkach na boisku, na zielonej murawie. Zdecydowana większość chciałaby grać. Jeśli sytuacja zdrowotna będzie niebezpieczna i to będzie stanowiło zagrożenie, to trzeba będzie podejmować decyzje. Jest połowa kwietnia, mamy jeszcze sporo czasu – dodaje Ratajczak we wspomnianej rozmowie.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek