Piłka nożna: Czekają na wznowienie rozgrywek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przedłuża się przymusowa przerwa w trzecioligowych rozgrywkach piłkarskich. Jak wygląda obecna sytuacja z perspektywy zawodników średzkiej Polonii?

W tym momencie dokończenie sezonu w niższych ligach jest pod znakiem zapytania. Ostateczna decyzja ma zostać podjęta do 11 maja. - Nikt tak naprawdę nie wie jak długo potrwa ta przerwa w rozgrywkach. Każdy z nas dostał indywidualne rozpiski od trenera. Jednak trening biegowy, wzmacniający czy z piłka na ogrodzie, nie jest w stanie zastąpić normalnej jednostki treningowej na boisku z drużyną pod opieką trenera. Trenujemy na ile to możliwe, żeby podtrzymać formę – mówi Tomasz Ceglewski w wywiadzie dla portalu internetowego Polonii Środa.

Przypomnijmy, że zawodnicy średzkiej Polonii rozegrali jedynie dwa mecze w rundzie wiosennej. Jeden z nich wygrali 3:2 z Lubuszaninem Trzcianka, z kolei drugi zakończył się remisem 1:1 z Mieszkiem Gniezno. - Zimowy okres przygotowawczy jest bardzo długi i są to często ciężkie i żmudne przygotowania do pierwszego meczu o stawkę. Tym bardziej jako drużyna uważam, że wykonaliśmy dobrą pracę i byliśmy nieźle przygotowani na rundę wiosenną, co pokazaliśmy w meczu z Mieszkiem – dodaje obrońca polonistów.

Wyzwaniem może być powrót do rozgrywek po dość długim czasie indywidualnych treningów. Na pewno indywidualnie nie jesteśmy w stanie się przygotować tak jak podczas treningu drużynowego. Myślę, że każdy z drużyny podchodzi profesjonalnie do swoich obowiązków, więc nie mamy czego się obawiać, ponieważ każdy będzie przygotowany tak na ile to możliwe – kończy Ceglewski.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja