Piłka nożna: Niższe pensje dla piłkarzy średzkiej Polonii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trwająca pandemia koronawirusa jest poważnym wyzwaniem dla działalności klubów sportowych. Zawodnicy i trenerzy Polonii Środa zgodzili się na obniżkę swoich pensji.

Co istotne, propozycja obniżenia kontraktów piłkarskich wyszła od samych zawodników, a stanowisko władzom klubu przekazała rada drużyny. - Rozumiemy powagę sytuacji, która dotyka nas wszystkich. Wierzymy, że tylko jednocząc się w obliczu problemów, możemy je wspólnie przezwyciężyć - skomentował kapitan zespołu Jakub Wilk.

Zarząd klubu docenił podejście zawodników do obecnej sytuacji. - W wyniku porozumienia zarówno zawodnicy jak i wszyscy pracujący w Polonii trenerzy otrzymają wynagrodzenia obniżone o kilkadziesiąt procent. Mamy jednak nadzieję, że obecna sytuacja nie potrwa długo i tak szybko jak to będzie możliwe zawodnicy wrócą do treningów a trenerzy do pracy w normalnym trybie – czytamy w komunikacie opublikowanym przez zarząd Polonii Środa.

Nieco szerzej w temacie funkcjonowania klubu wypowiedział się Rafał Ratajczak w wywiadzie dla piłkarskiego portalu www.weszlo.com. - Wiadomo, cała sportowa działalność jest wstrzymana. Mamy drużynę trzecioligową mężczyzn, pierwszoligową kobiet. Zadań jest dużo, ale na razie nie widzimy wielkiego problemu w funkcjonowaniu. Dogadaliśmy się z zawodnikami – 35-40% wynagrodzeń jest ucięte. Trenerzy nie pracują, więc wynagrodzenia są ucięte za marzec. Zdecydowaliśmy, że rodzice mają płacić składkę do połowy marca, potem kto chce płacić, to może, ale jeśli nie, to nie ma żadnego obowiązku. Tak do tego podchodzimy – czytamy na portalu.

Ratajczak jest też po rozmowach ze sponsorami, które dotyczyły dalszego funkcjonowania klubu. - Mamy 60-70 mniejszych grup, z których wpływy są od trzystu do kilku tysięcy złotych. Część z nich powiedziała, że nie jest w stanie zapłacić, więc wpłaty na kwiecień są mniejsze o około 30%. Zagrożenia dla klubu w perspektywie kilku miesięcy nie widzimy. Mamy takich sponsorów, którzy jednak w sytuacji kryzysowej nam pomogą. Zawodnicy sami zgłosili chęć obniżenia wynagrodzenia, więc każdy rozumie sytuację – dodaje w wywiadzie dla weszlo.com.

Do 11 maja ma zostać podjęta decyzja ws. dalszych rozgrywek w trzeciej lidze i na niższych szczeblach rozgrywek. Według nieoficjalnych informacji, rozważane są trzy warianty. Jeden z nich zakłada przyjęcie obecnych tabel, utrzymanie awansów i nie uwzględnianie spadków. Drugi scenariusz to zaakceptowanie awansów i spadków, a trzeci to anulowanie tego sezonu.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek