Żeglarstwo: Minął miesiąc od startu kwarantanny

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Akademia Żeglarstwa w Środzie nie poddała się trwającej kwarantannie koronawirusa i zaproponowała internetowe zajęcia. Cieszą się one sporą popularnością.

Przedstawiciele akademii nie skupili się na problemie, tylko spróbowali zapewnić ciągłość szkoleń przy nieco zmienionych metodach. - Trener co tydzień przygotowuje osnowy na siedem dni, które mają na celu podtrzymanie dotychczasowego wytrenowania. Za pomocą transmisji internetowej na żywo przedstawia cały cykl treningowy z komentarzem. Nagranie zawieszane jest w sieci na siedem dni, aż do pojawienia się kolejnego. Dzieci wraz z swoimi rodzicami mierzą się z tym elementem praktyki w domach. Zajęcia przygotowania teoretycznego, czyli po prostu wykłady z teorii żeglowania oraz z żeglarstwa sportowego przeniosły się z sali wykładowej akademii do Internetu – informuje Patryk Różański z Akademii Żeglarstwa w Środzie.

Podczas kwarantanny został też wprowadzony dodatkowy temat. - Co tydzień odbywają się warsztaty z węzłów wykorzystywanych w żeglarstwie sportowym, jak i tych, które przydadzą się na każdym rejsie. Pokazujemy zalety i wady węzłów, ich metody wiązania i rozwiązywania oraz to co najważniejsze – ich zastosowanie. Podczas transmisji live każdy uczestnik opanowuje kolejne węzły wiążąc w domu na czym się da. W ruch posły sznurowadła, linki od bluz, tasiemki. Tutaj rodzice także mocno się angażują oraz razem z dziećmi edukują – dodaje Różański.

Dodajmy, że dla młodych adeptów żeglarstwa zaproponowano też projekt #optimistchallenge, czyli wyzwanie dla dzieci polegające na samodzielnym zbudowaniu papierowego Optimista.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 13 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 12 kwietnia
Kapsuła czasu w Rumiejkach
Koronawirus: Stan na dzień 11 kwietnia
Akcja strażaków na Jeziorze Raczyńskim