Piłka nożna: Wysokie zwycięstwo z Pogonią

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czwartym meczu towarzyskim tej zimy piłkarze Polonii Środa mierzyli się na boisku w Mogilnie z Pogonią. Rywal na co dzień występuje w IV lidze - grupa kujawsko - pomorska.

Od samego początku poloniści ruszyli do zdecydowanego ataku. Już w 2 minucie groźnie na bramkę rywali uderzał Jędrzej Kujawa, ale na posterunku był bramkarz rywali. Zespół Polonii dopiął swego w 26 minucie. Płasko po ziemi piłkę przed pole karne podał Tomasz Ceglewski, a uderzenie Jakuba Wilka znalazło drogę do bramki Pogoni. Jedenaście minut później Polonia podwyższyła swoje prowadzenie. Z rzutu rożnego piłkę idealnie w pole karne dośrodkował Jakub Wilk, a strzałem głową, bramkarza rywali pokonał Jędrzej Kujawa. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Polonia cały czas miała przewagę i odważnie atakowała. W 67 minucie poloniści popełnili błąd w obronie podczas krycia, co skrzętnie wykorzystali rywale zdobywając kontaktową bramkę. Od tego momentu spotkanie stało się jeszcze bardziej zacięte. Poloniści robili wszystko, aby utrzymać prowadzenie, a Pogoń koniecznie chciała doprowadzić do remisu. Trzy minuty później fatalny w skutkach błąd popełnił bramkarz rywali, który poślizgnął się wychodząc do piłki. Wykorzystał to Jakub Draszczyk, który przejął piłkę i odegrał do nadbiegającego Oskara Janosia, a ten potężnym strzałem z pierwszej piłki umieścił ją w bramce. Polonia prowadziła już w tym momencie 4:1. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania i ostatecznie pierwsza wygrana tej zimy naszego zespołu stała się faktem.

Bramki: Wilk (26`), Kujawa (37`), Janoś (70`), Gołębiewski (84`) - ? (67`). Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar (46` Garstkiewicz) – Kaźmierczak, Henriquez, Borucki (46` Wujec), Kozłowski (46` Chraplak), Ceglewski (68` Gołębiewski), Zgarda, Wilk (60` Janoś), Kujawa (60` Draszczyk), Słabikowski (60` Robaczyński), Zawodnik testowany 1 (60` Zawodnik testowany)

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Trochę się tego nazbierało
Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.